Žukov - vzestup a pád velkého generála

William Spahr odborník na sovětskou vojenskou politiku, pečlivě prostudoval Žukovovu necenzurovanou verzi pamětí a další sovětské materiály, z nichž mnohé sám přeložil. Výsledkem je vskutku vyvážený, podrobný a přesný životopis tohoto velikého vojevůdce. Kniha doplňuje chybějící momenty v mozaice Žukovovy životní dráhy a vrhá nové světlo na jeho kariéru. Nedělá z něj dokonalého člověk bez chyb. Zabývá se také jeho často až hrubý způsobem velení a vysvětluje arogantní chování k podřízeným, aniž b ho omlouval....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172061/big_zukov-vzestup-a-pad-velkeho-general-B9t-172061.jpg 3.84
Literatura světová, Literatura faktu, Biografie a memoáry

Vydáno: , Jota

Zhukov - The Rise & Fall of a Great Captain, 1993

Kniha Žukov - vzestup a pád velkého generála

konicekbily
07.07.2019

V knížce je spousta pro mne dosud neznámých novinek ze života slavného generála. Dobře popisuje vztahy v Sovětském Svazu během druhé světové války a po ní, aktivní zapojení Žukova na zatčení a popravě Berii, Žukovův rychlý politický vzestup a jeho odstranění.

Pavelpi
21.01.2018

Výborně napsaná,zajímavá kniha,která přináší hodně nových informací,které byly dosud neznámé.Jedná se hlavně o poválečné období po smrti Stalina za vlády Chruščeva.Ten měl snahu Žukova zlikvidovat,odsunout na vedlejší kolej,protože se bál o své postavení.Nakonec se to nepodařilo a Žukov mohl napsat své paměti a hlavně je vydat.

Steve Jobs
Steve Jobs