Ztroskotání Medusy

Ztroskotání Medusy https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153852/ztroskotani-medusy-153852.jpg 4 5 2

Lucissia
18.07.2016 5 z 5

Dočteno a můžu říct, že ve mně knížka nechala hluboký dojem. Tím hlubší, že se jedná o popis skutečné události. Sem tam mě sice nějaká pasáž moc nebavila, ke konci knihy, jinak to ale bylo poutavé čtení. Díky autorovi za to, že nepopisoval utrpení dětí, to bych asi číst nemohla... Jinak rozhodně jedna z více zajímavých knížek.

Rade
05.02.2016 3 z 5

Dost drsné čtení, kdyby to nebylo podle skutečné události, řekla bych, že té krutosti, trápení a bolestného umírání tam bylo až moc. Slavný obraz Prám Medúzy od malíře Theodora Géricaulta, který byl použit pro obálku knihy, vypovídá o této tragédii – ztroskotání lodi Meduza a zoufalém boji o přežití na voru, kde postupně trosečníci za dramatických okolností umírají (ze 150 jich na voru zbylo 15, po záchraně ještě 5 zemřelo...). Řekla bych ale, že autor nevyužil téma, které je samo o sobě děsivé, jak se samo nabízelo. Autor vycházel ze skutečných pamětí účastníka a kniha je jako paměti koncipovaná, což jí přidává na autentičnosti, ale ubírá na dramatičnosti.

Jan Kořínek
česká, 1904 - 1984