Ztroskotání

Ztroskotání https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356348/bmid_ztroskotani-Qvg-356348.jpg 4 144 52

Lillian a Dave přežili leteckou havárii a trvalo téměř dva roky, než se dostali z pustého ostrova zpátky domů. Vracejí se k rodinám, ale jejich život už není jako dřív. Odmítají říct, co se po pádu letadla skutečně odehrálo, a novinářům i veřejnosti předkládají smyšlené historky. Jak dlouho jim lhaní vydrží a co se vlastně pokoušejí skrýt? Veřejnost je jejich příběhem fascinovaná, novináři jsou zvědaví, ale kartami zamíchá až drzá reportérka Genevieve. Je neodbytná, protože cítí, že za rouškou propracovaných lží zůstávají znepokojivé otazníky. Trávit čas na neobydleném kousku země uprostřed oceánu je děsivé, ale žít s temným tajemstvím je horší…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

Wreckage , 2015

Marekh
19.10.2018 4 z 5

Kniha je vyprávěna z pohledu Lillian a Davida, kde se střídají pohledy do současnosti a minulosti. Celkově se mi kniha líbila.

Hlavní hrdinové přežijí leteckou katastrofu, téměř 2 roky byli na pustém ostrově. Posléze jsou zachránění a navracejí se domů. Oba souhlasí s rozhovorem s novinářkou, ve kterém odpovídají na její dotazy ohledně jejich ztroskotání a pobytu na ostrově. Tato novinářka mi byla hodně nesympatická. :)

Některé události, které se v knize odehrají, jsem předpověděl, jiné události mne překvapily. V průběhu čtení jsem se zamýšlel nad jednou věcí, kterou jsem nebyl schopný si vysvětit, lépe řečeno moje myšlenky kráčely špatným směrem, nicméně postupně v průběhu čtení je toto "tajemství" vysvětleno.

V knize nalezneme dobrodružství, napětí a romantiku. Závěr knihy mi připadal trochu přitažený za vlasy a dotazoval jsem se sám sebe, jestli by mohl být reálný ve skutečnosti po všech událostech, kterými si naši hrdinové prošli.

Danago
04.10.2018 4 z 5

Příběh mě chytil hned od začátku. Příběh má napětí i tajemství, které se postupně odhaluje. Je těžké být na opuštěném ostrově, ale i k vysněné návraty nejsou vždy jednoduché. Knížka se mi velice dobře četla.

fayne
18.09.2018 4 z 5

Něco málo tomu chybělo, trochu chaotické, jak se přeskakuje z jedné doby do druhé a konec? Zklamání. Ale myšlenka příběhu dobrá a knížka se četla dobře.

allyce
02.09.2018 2 z 5

Nějak se to všechno táhlo, chybělo tempo, napětí, stačila by polovina stran.

jana3099
30.06.2018 5 z 5

Nádherný příběh, přečetla jsem jedním dechem a opravdu moc se mi kniha líbila. Vlastně jsem to ani nečekala, ale příběh mě opravdu plně zaujal, pohltil a nepustil až do konce. Za mě rozhodně plný počet hvězdiček ;-)

putpuda
14.06.2018 4 z 5

Překvapivě dobrá kniha! Já myslela, že to bude nějaká slátanina, ale ne. Dobře napsané, čtivé, napínavé i smutné, takový Trosečník a Modrá laguna dohromady, jen trochu drsnější ;)

Zlatinka.Emilly
22.04.2018 5 z 5

Vždycky jsem si myslela, že ostrov musí dva tři, byť nechtěné obyvatele, dobře uživit, ale asi jsem se spletla. Takže už nebudu snít o tom, jaké to je, strávit pár let na opuštěném ostrově :) Na takovýchto příbězích je zajímavé všímat si reakcí zúčastněných osob. Tady se vlastně dobře pozná charakter daného člověka a někdo se může proměnit ve zvíře.

Reniee
31.03.2018 5 z 5

Krásný a napínavý příběh. Budete mít problémy knihu odložit, protože je v příběhu vždy něco zajímavého nakousnuto a vy prostě musíte číst dál, aby jste se to dověděli :) Napínavé od první strany až po poslední.

muchomurka
14.03.2018 3 z 5

Neměla jsem po ruce jinou knihu a sáhla po této. Čtivé to je, napínavé celkem taky, ale něco tomu chybělo. Lilien mě neskutečně štvala, chovala se jak rozmazlená princeznička, podle které se musí všechno točit. Obdivuji Davea, že se z toho nezblázil a že se do ní zamiloval. I když těžko říct, zda by to mohlo být jinak, sami dva na tropickém ostrově...
Co mě na knize opravdu štvalo, bylo jak Lilien pořád prala a koupala se. Nechci být skeptik, ale s touto mírou praní se divím, že jim oblečení drželo do zdárné záchrany. Navíc pořád vykládala o důležité pitné vodě, ale to že v ní pere a koupe se mýdli a šampony, to mě vytáčelo do běla.
Určitě není lehké přežít po ztrozkotání na takovém místě, ale ještě to vychytali dobře. Nevím, jak bych se zachovala já, ale to její stěžování si a fňukání bylo otravné.

gfdsa123
21.02.2018 4 z 5

Svižná a zajímavá linie příběhu nikde jsem se nenudila. Kniha stojí určitě za přečtení, jen ten konec byl moc přeslazený. Kdo by nechtěl doma mít manžela jako je Jerry, tak chápajícího tak minujícího, tak .....!! Zato vykreslení médií bylo super.

Ditules
06.01.2018 3 z 5

Ten konec to totálně potopil... Linka na ostrově byla svižná a zajímavá.

ivousekk
27.12.2017 3 z 5

4/5 knihy jsou bezva - zajímavé, napínavé. I když správně tušíte, kdo je Paul, stejně čekáte na jeho odhalení v příběhu. Ale konec? To je solidní úlet. Úplně příběh zabil :( Čekala jsem úplně jiné rozuzlení, rozhodně ne takhle divně vyumělkovaný happy end.
Ale co se mi líbilo, bylo vykreslení médií. Sice bylo nenápadné a hodně v pozadí, ale bylo tam. To jak prahnou po senzaci, jak se dožadují každé informace, detailu a nerespektují soukromí, protože "právo na informace" je přece nejvíc. No hnus...

láska letadla ostrovy tajemství letecké katastrofy havárie

Emily Bleeker
americká