Ztracený ranč

Ztracený ranč https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24399/bmid_ztraceny-ranc-dY5-24399.jpg 4 21 6

Hopalong Cassidy obdrží od honáka Petea Melforda, svého starého kamaráda, svého starého kamaráda, dopis s naléhavou prosbou o pomoc. Po příjezdu však zjistí, že přítel byl zavražděn a ranč, který přenechal neteři Cindy Blairové, beze stopy zmizel. Ve snaze vypátrat Peteova vraha a Cindyin majetek se Hopalong nechá zaměstnat na rozlehlém ranči zvaném Box T. Tam postupně odkrývá hrůzné a životu nebezpečné tajemství. Plukovník Justin Tredway, majitel Boxu T, se totiž při výstavbě svého pyšného impéria neštítil žádného zločinu. Za jeho úspěchem se táhne krvavá stezka vedoucí ke strašidelné plošině Babylon, zlatému pokladu a střetnutí se zlosynem, který už jednou unikl smrti jen o vlásek...... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Alpress

Trouble Shooter

Jara 56
04.09.2022 4 z 5

Ve westernech Louis L'Amour dodrzuje pravidla, spravedlnost vždy dojde k cíli a zlo je potrestáno.

Luigi1
25.07.2020 5 z 5

Opět je tu Hopalong Cassidy,který přijel pomoct svému kamarádovi Peteau Morfordu,který ho dopisem naléhavě žádal o pomoc.Po příjezdu zjistí,že je po smrti a neteři odkazaný ranč zmizel.Hopalong se nechal zamestnat na ranči Botox T.Odtut rozmotává zamotaný osud Peteaova zmizelého ranče.Při pátrání se octne na strašidelné plošině Babylon.Všechny nitky vedou k plukovníkovi Justinu Tredwayovi,který se neštítí ničeho ani vraždy.

Loubooker
17.11.2017

Asi musim vice mene souhlasit s Blue - ne, ze by to byla pro mne vylozene slaba kniha, ale i kdyz uz nevim, kdy jsem ji cetl, tak si uz nepamatuji o cem to presneji bylo, dej mi nejak neuvizl v hlave, dojem uz taky nevim, asi to ve mne zadny velky nezanechalo...takze oproti napr. Sam v horach mne to nijak neoslovilo. Shortly - precetl jsem, zapomenel a jiz cist nebudu.
Na druhou stranu mam obdiv temer ke kazdemu autorovi, jenz dokaze napsat smysluplnou vec delsi nez 100 stran, takze celkove pred L'Amourem smekam a obdivuji ho. Ale ne vse musi byt 100 procentni...

Blue
19.09.2017 2 z 5

Vzhledem k tomu, jak slavný je autor, mne opravdu velmi překvapilo, jak slabá je to kniha. Je to naivní vyprávění, které jsem dočetl jen s velkým sebezapřením. Vysvětlení, jakým způsobem zmizel ranč, už bylo vysloveně parodické. Velmi mne to zklamalo, o to víc, že mám rád westerny. Ale nikomu svůj názor nevnucuju, také určitě čtu knihy, nad kterými pozvedá obočí zase někdo jiný.

čef
15.10.2015 5 z 5

Tak jsem si hezky zase jednou po létech připomněl rodokapsy plné boje spravedlivých proti prohnilým zločincům. Znovu jsem držel palce neúplatnému, vynalézavému a chrabrému hrdinovi, který neochvějně kráčí za nápravou hříchů světa a pomáhá slabým proti těm, kteří chtějí sežrat všechno sami. Občas je určitě dobré takto ulétnout z reality.

sackettboy
30.11.-0001 5 z 5

Příběh ze série Hopalong Cassidy.

Louis L'Amour
americká, 1908 - 1988