Ztracená dcera

Ztracená dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444401/bmid_ztracena-dcera-ijc-444401.jpeg 4 214 214

Život se může během chvíle obrátit vzhůru nohama. Jednoho rána se to stane i Ryanovi a Karen Laneovým, když v dětském pokojíčku místo své dcery Maddie najdou prázdnou postel a okno otevřené dokořán. Rozbíhá se pátrání. Před nedávnem byl navíc v okolí otevřen dům na půli cesty, který je plný pochybných existencí, a tak podezřelí rychle přibývají. Detektivové ale nakonec obrátí svou pozornost k samotným Laneovým. Ze seznamu podezřelých nelze vyloučit ani jednoho člena rodiny: Karen, která se s dcerou neustále hádala. Ani Ryana s jeho sklony k násilí. A dokonce ani Maddiina třináctiletého bratra Tylera, který z jejího pokoje v noc sestřina zmizení slyšel hlasy. Uplynou dny, týdny, měsíce, a dokonce roky, aniž by se dočkali odpovědí, všichni mají strach, že Maddie zmizela navždy… dokud nepřijde zvrat, který všechny šokuje a vrhne rodinu do víru dávno pohřbených tajemství, jejichž odhalení může zničit jejich životy.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Missing Daughter , 2019

Danago
12.08.2021 5 z 5

Za mě velice povedená knížka. Napínavá se spoustou překvapení a zvratů. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout a opravdu mě dostala.

Evule *
06.08.2021 5 z 5

Napínavé, opravdu velmi čtivé. Myslela jsem, že tuším, ale kdepak :) Doporučuji a těším se na další ...

Monuli36
01.08.2021 5 z 5

Tak tohle bylo super :) Čtivá a napínavá knížka.Závěr hodně překvapivý :) DOPORUČUJI

andrea4468
20.07.2021 5 z 5

Tuto knihu si opravdu nenechte ujít! Čtivé, napínavé...když si myslíte, že je kniha u konce, opak je pravdou a poté přijde rozuzlení :)

Olous1
11.07.2021 4 z 5

Zajímavé čtení. Kapitoly byli krátké, takže vcelku rychle přečteno. Téma opravdu zajímavé, kniha se mi líbila, až na ten konec,byl moc uspěchaný. Za mě 85%. Určitě si budu těšit na další autorovi knihy.

GYROTOURBILLON
11.06.2021 5 z 5

Tak za mě super kniha. Krátké kapitoly, rychlý spád, i dost neočekávaných zvratů. Ale i uvěřitelnost, že by se to mohlo stát, přestože je kniha fikce.
Budu se těšit na další knihy RM. Knihu doporučuji.

L.Helena
27.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Moc dobrý thriller, chytne prakticky od první strany a celou dobu drží čtenáře v napětí a nevědomosti. Je vám líto příbuzných zmizelé Maddie, prožíváte s nimi všechny ty strastiplné situace, i když pořád vlastně nevíte, zda se náhodou z truchlících blízkých nevyklubou prolhaní pachatelé.
Knihu jsem doslova hltala stránku za stránkou, jenže stejně je tu několik „ale“. Další text obsahuje SPOILERY: Nějak mi tam skřípe to, že nebyla odhalena identita Ne-Maddie… a taky samotný závěr mi přišel strašně pozitivní, vzhledem k tomu, jak dramatické to celou dobu bylo. Tresty vesměs jen podmínečné, vlastně nezůstala žádná nepříjemná pachuť z toho všeho zla, které se předtím stalo.

andrea2271
07.03.2021 5 z 5

Velmi pěkná ,poutavá kniha.Budu netrpělivě čekat na další...

JankaV80
07.02.2021 5 z 5

Za mě mohu napsat jen BOMBA! Kniha má rychlý spád, pořád se něco děje, člověk se nenudí a neustále přemýšlí nad tím, kdo to asi byl, kdo za to všechno může. Co budu lhát, jak to bylo se zmizením Maddie z pokoje, tak tam jsem měla tušení (a správné), ale konec mě hodně překvapil. Vůbec jsem se při čtení nenudila, knihu jsem měla problém odložit a jít něco dělat. Doporučuji všem, kdo mají rádi detektivky se spádem a neroztahaným dějem. A já jen doufám, že toto není jediná kniha z "pera" tohoto autora :)

pch1976
18.01.2021 4 z 5

Velice dobře napsané, napínavé, jen na konci příliš mnoho zvratů a velice rychlý nečekaný závěr

IvetKl
11.01.2021 5 z 5

Tak to byla naprostá bomba! Děj odsýpal, plno zvratů a nakonec totálně jiné a netradiční rozuzlení. Doufám, že autor v budoucnu napíše něco dalšího.

MartulkaS
04.01.2021 4 z 5

Povedená kniha, která se dobře četla, příběh napínavý, měla jsem několik teorií co se stalo, konec mě ale překvapil.
Rodičům se ztratí dcera z jejího pokoje, vede se dlouhé pátraní, policie rodině obrátí dům naruby, vyšetřování má několik možných teorií. Jak to celé dopadne? Najde se Maddie živá? A co se vlastně stalo?
Jediné co mě trošku štvalo bylo, jak moc se řešilo zda se matka hadála se svojí dcerou nebo ta facka od otce (to mi přišlo až moc Americký), a celkově intenzita vyšetřování byla asi víceméně dost přikrášlená oproti reálu. Další věc která byla za mě moc, bylo návrat "dcery" bez důkazů, že je to ona? Pár much to mělo, ale i tak kniha určitě stojí za přečtení :).

anája
02.01.2021 4 z 5

Bylo to napínavé a četlo se dobře, jen víc než thriller to pro mne byl příběh.

Market116
27.12.2020 5 z 5

Skvělý thriller, opravdu skvělý. Příběh byl zajímavý a napínavý od začátku až do konce. Ani jsem se od knihy nemohla odtrhnout, jak moc jsem byla zvědavá na konec a musím říct, že jsem byla dost blízko, co se pachatele/ů týče. Ráda přemýšlím o tom, kdo a jak to provedl...a ještě radši mám, když podobné příběhy jako tento, mají dobrý konec.
Je pravda, že se v knize objevilo spoustu různých policistů a detektivů, takže jsem se v nich trochu ztrácela...ale nejdůležitější byli hlavně Zubik a Asherová...
Kniha se mi celkově moc líbila a vůbec nelituji toho, že jsem šla spát kolem jedné hodiny ráno. Doporučuji

snowpinkee
08.12.2020 5 z 5

Tohle se četlo samo. Strhující, neodložitelný thriller. Do poslední chvíle jsem netušila co a jak. A to oceňuji. Tohle se už tak často nestává.

Špekyn
07.12.2020 4 z 5

Velmi povedený thriller, který rychle vtáhne do děje. Příběh je napínavý, emotivní a hodně zamotaný se spoustou slepých stop, kdy vyplouvají na povrch tajemství jednotlivých členů rodiny. Popisy a postupy vyšetřování mi připadaly velmi reálné, stejně jako celý příběh, což mu přidávalo na působivosti. Jen bylo v příběhu příliš mnoho postav (zejména různých policistů a vyšetřovatelů). A obálka mi nepřijde příliš tematická.

Renca.ch
19.11.2020 2 z 5

Kniha byla velmi čtivá,napínavá s krátkýma kapitolama,které nutily číst dál a dál..Námět byl dobrý,ale autor to vše překombinoval..Chybělo mi,že autor se vůbec nezabýval nějakým bližším popisem charakterem postav,šlo hlavně o americký způsob vyšetrovaní..nevim jestli je v USA bezny takovy postup,tady by to bylo nereálné..taky jsem se divila že při tak masivním vyšetřování ani FBI nic zásadního neodhalila..štvali mě rodiče,chovali se úplně nelogicky a někdy mimo..taky mi vadilo,že všechny postavy se při výslechu rozbrečely nebo se jim aspoň leskly oči :-) Škoda odbytého překombinovaneho závěru..Ale za přečteni jako oddychovka se kniha dá.

Izu
12.11.2020 2 z 5

Jednohubka na kterou za chvíli zapomenete.

Bara52
05.11.2020 2 z 5

Me kniha moc nezaujala, jak uz tu nekdo psal, uplne to shodily ty smesne, nerealne dialogy a mluva postav. Pusobilo to hrozne vyumelkovane. Nebyt toho, tak mela kniha dobrou zapletku a spad.

Babarunka
22.10.2020 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá a napínavá :-) Jediné, co bych jí vytkla, je velké množství jmen a postav, ve kterých jsem se ztrácela. Knize by určitě neuskodilo vynechání některých detailně popsaných výslechů.

thrillery únosy dětí zmizení dětí

Rick Mofina
kanadská, 1959