Ztracen v džungli

Ztracen v džungli https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45554/bmid_ztracen-v-dzungli-u3f-45554.jpg 4 304 68

Strhující příběh podle skutečné události o dobrodružství, které se změnilo v boj o přežití Mladý Izraelec Yossi se po ukončení armádní služby vydává za novými zážitky do Jižní Ameriky. V touze po opravdovém dobrodružství se rozhodne opustit běžné turistické trasy a společně se dvěma přáteli, jež si na tomto kontinentu našel, a rakouským průvodcem, který zde žije již řadu let, podniknout výpravu do džungle, za nádhernou přírodou a divokými kmeny, kterých se dosud nedotkla civilizace. Namáhavá, ale zpočátku zábavná expedice se však záhy zvrtne. Kvůli vzájemným neshodám se skupina rozdělí a po nešťastné nehodě na voru se Yossi ocitne docela sám v jednom z nejnebezpečnějších prostředí na světě. Bez nože, bez mapy nebo odpovídajícího výcviku si musí sám v džungli obstarat jídlo a přístřeší. Když mu v bouřlivém počasí začne uhnívat maso na chodidlech a on docela ztratí představu o tom, kde je, začíná pochybovat, jestli se ještě kdy vůbec vrátí zpátky…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Biografie a memoáry
Vydáno: , Jota

Lost in the Jungle , 2007

luper
05.06.2013 3 z 5

dobrá kniha takový typ knih co se přečtou za 3 dny mám rád

hass33
29.04.2013 3 z 5

možno by bolo moje hodnotenie lepšie ale nedokázal som sa preniesť cez neuveriteľne hlúpy nápad "majstrov sveta" bez skúseností putovať džunglou...autor mal obrovské šťastie, že jeho spolupútnik prežil a začal Yossiho hľadať, keby to nebol prežil Yossiho by si dal na večeru jaguár alebo anakonda, prípadne niečo iné alebo by sa utopil počas obdobia dažďov alebo by ho zabilo čokoľvek iné...v džungli je na smrť pravdepodobne milión spôsobov

Market = )
24.03.2013 3 z 5

No, zpětně vzato se mi knížka líbila, ale jednak mi vadila absolutní blbost a nezodpovědnost hlavních hrdinů (přijde mi, že autorovi nepřijde to, co udělal, jako vyložená demence, ale jako jedno z možných vyústění každé dobrodružné cesty a ať se rodina, kamarádi a ambasáda snaží a platí jak umí) a potom mi poslední část před zachráněním přišla už hrozně zdlouhavá (kdyby sem tam pár stránek nahradilo něco jako "a tak to šlo další dva dny", byla bych spokojenější). Ale jinak je Yossi samozřejmě frajer že to zvládl a je bezva, jak to ovlivnilo jeho budoucí život a kariéru. A oproti spoustě jiných knížek je také zajímavé pravdivé popisování měnících se vztahů mezi členy výpravy (žádné idealizování a přátelství až za hrob, to je jako po shlédnutí Black Hawka číst Nazí a mrtví :-)).

tapuz
14.09.2012 5 z 5

Při čtení jsem si uvědomila, že jsem tento příběh viděla zfilmovaný jako jeden z dílů britského cyklu hraných dokumentů Přežít, konkrétně díl Útěk z Amazonie. Autor a protagonista příběhu mi není ani trochu sympatický, ale je to dobré čtení. Stejně jako téměř všechny díly cyklu přežít i tady od samého začátku sledujeme neuvěřitelné řetězení chyb, které pak nevyhnutelně vedou k tragédii, jež pro někoho končí naštěstí dobře a pro někoho bohužel špatně. Je zarážející, jak se tři dospělí mladí muži - z nich dva už bezmála třicetiletí - nechají naivně strhnout k nebezpečnému dobrodružství a bez nejmenších zkušeností, bez fyzické kondice, bez pořádného vybavení a téměř bez informací (jen plánek načrtnutý v bloku) vyrazí s podezřelým průvodcem na jedno z nejnebezpečnějších míst, co vůbec existují. A na cestě vrší další a další chyby, které zákonitě vyústí v peklo.
Kniha ale rozhodně stojí za přečtení, rozhodně doporučuji.

dillemik
13.04.2012 5 z 5

Jedna z nejchytlavějších a napínavějších knih, co jsem kdy četla. Doslova jedním dechem. Velice sympatický hlavní hrdina, jehož myšlenky jakoby bral z mé :D. "Muž činu", jak se nezývá...veliká inspirace pro mě....vždy, když mě něco bolí či už fyzicky nemůžu, vzpomenu si na Yossiho a hned jsem "Žena činu" taky :)) Nechci být krutá, ale tímhle peklem by si měl projít každý, kdo není se svým životem spokojen. Poté si uvědomí, jaká vzácnost je měkká postel, střecha nad hlavou či to nejobyčenější jídlo.

rose
12.01.2012 5 z 5

Napínavé od první stránky. Co dokáže příroda a jak silný je pud sebezáchovy. Havnímu hrdinovi jsem držela palce jako zběsilá. Nechtěla bych takový příběh zažít.

Vendelína
19.10.2011 5 z 5

Dokonalá ukázka toho, jak je člověk krátký na matku přírodu.

habakkuk
25.07.2011 5 z 5

Přesně ten tip knihy co já "můžu". Dívím se, že tu není ještě ani jeden komentář. Myslím si, že to je jedna z nej knih co jsem zatím četl na tuhle tématiku.