Ztracen v džungli

Ztracen v džungli https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45554/bmid_ztracen-v-dzungli-u3f-45554.jpg 4 304 68

Strhující příběh podle skutečné události o dobrodružství, které se změnilo v boj o přežití Mladý Izraelec Yossi se po ukončení armádní služby vydává za novými zážitky do Jižní Ameriky. V touze po opravdovém dobrodružství se rozhodne opustit běžné turistické trasy a společně se dvěma přáteli, jež si na tomto kontinentu našel, a rakouským průvodcem, který zde žije již řadu let, podniknout výpravu do džungle, za nádhernou přírodou a divokými kmeny, kterých se dosud nedotkla civilizace. Namáhavá, ale zpočátku zábavná expedice se však záhy zvrtne. Kvůli vzájemným neshodám se skupina rozdělí a po nešťastné nehodě na voru se Yossi ocitne docela sám v jednom z nejnebezpečnějších prostředí na světě. Bez nože, bez mapy nebo odpovídajícího výcviku si musí sám v džungli obstarat jídlo a přístřeší. Když mu v bouřlivém počasí začne uhnívat maso na chodidlech a on docela ztratí představu o tom, kde je, začíná pochybovat, jestli se ještě kdy vůbec vrátí zpátky…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Biografie a memoáry
Vydáno: , Jota

Lost in the Jungle , 2007

jarin58
08.02.2020 3 z 5

Trochu drsnější foglarovka.

Surikata369
11.09.2019 3 z 5

Mám moc ráda knihy podle skutečných událostí. Tuhle bych řadila mezi ten lepší průměr - dobře se četla, pasáže mi nepřišly nijak dlouhé či nudné, hlavní hrdinové mě nějak zvlášť neprudili:D, téma moc zajímavé.

Ticiana
05.09.2019 4 z 5

Kniha se mi libila, i kdyz ve vice pasazich jsem si rikala jestli fakt byli tak posetili nekomu jen tak verit. Ale myslim, ze tady mozna bude lepsi film. Kniha mela par hluchych mist. V kazdym pripade obdivuju, ze to prezili.

Alexxxka
28.08.2019 4 z 5

Skvělá kniha, strhující příběh... Strašně jsem mu fandila!

ErikaJ
23.07.2019 5 z 5

Mám ráda knížky podle skutečné události, a zvlášť pak ty, kde hrdina čelí nástrahám přírody a bojuje o holý život v těžko zvládnutelných podmínkách. Nechtěla bych být v kůži Yossiho ani chvíli. Film jsem neviděla, ale knížka je napsaná velmi dobře.

Bulldog
27.06.2019 5 z 5

Výborná kniha a podle skutečné události...whauu klobouk dolů před Yossim, že tohle zvládnul přežít..

Sarajana
25.05.2019 5 z 5

Skvělý napínavý příběh

vikaa
11.05.2019 5 z 5

Napínavá kniha, u které jsem strávila mnoho sobotních hodin bez přerušení. Příběh o přežití v džungli je syrový a při jeho čtení si uvědomíte, jaké jsou opravdové životní hodnoty. Možná Vám mladý hlavní hrdina nebude moc sympatický, ale určitě mu budete držet všechny pěsti, aby se dostal v pořádku domů. Škoda, že Marcus takové štěstí neměl... Je obdivuhodné, jak otevřeně Yossi líčí své slabosti, svá lidská selhání i své prozření. Nepochybuji o tom, že po této zkušenosti se stal lepším člověkem. Zázraky se dějí každý den, ať už si to připustíme nebo ne!

dlabikk
16.04.2019 5 z 5

Miluji knihy podle skutečných událostí. Klobouk dolu za odhodlání přežít skoro nepřežitelné.

manka71
04.04.2019 5 z 5

Ke knize mě dotáhl film, ale kniha je 100x lepší. Oceňuji autora jeho vůli přežít a to, že o sobě dokázal napsat i stinné stránky. Velmi dobře se mi četla a jak je uvedeno na obálce, je to strhující příběh.

roman9276
24.03.2019 4 z 5

Popravdě tohle byl mazec. Skutečný příběh Izraelce Yossiho, který s partou kamarádů přecenil svoje síly a chtěl zažít dobrodružství ve skutečné džungli. A povedlo se mu to, protože skončil úplně sám na několik týdnů. Skvěle popsanej boj o přežití, Yossi se prostě nevzdal a vyplatilo se mu to. Člověk si řekne, že byli kluci fakt lehkovážný, ale kdo ve dvaceti není že? Bavilo mě to, kniha lepší než film a co se doopravdy stalo, to zůstane záhadou asi navždycky.

Turtleee
16.03.2019 3 z 5

Strhující příběh, který nese mnoho tajemství. Je vyprávěný z pohledu nevyzrálého, mladého a zraněného muže.

Nofar197
07.02.2019 5 z 5

Knihu prave docitam v originale. Naprosto uzasny a strhujici pribeh. Doporucuji vsem. Nesmirne me tesi, ze vysla I v ceskem prekladu.

elenai
06.02.2019 1 z 5

Já se omlouvám, ale to se prostě nedalo. Hlavní protagonisté se hádali hůř jak puberťačky o kluka, byli lehkomyslní a o jejich neúctě k živým tvorům ani nemluvím. Autor nemá podle mě příliš spisovatelské vlohy, jeho "styl" byl takový suchý, respektive popsal, co zažil, velmi prostě a jednoduše. Nic moc jsem si z této knihy neodnesla, což mě mrzí, protože jsem se na ni těšila.

lud9
15.12.2018 4 z 5

Zajímavý a skutečný příběh, který se dobře čte.
Jen mě zklamala část, kdy autor řešil s kým je kdo kamarád, později zase není kamarád atd. (že tohle řeší dospělí muži a ještě na takové výpravě?).

lukashamik
11.10.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Vždykcy mě zajímala tematika ohledně přežití a tato kniha to jen potvrzuje. Již od prvního okamžiku jsem si příběh živě představoval a kniha mě zcela pohltila.
Ani film, kde hlavního představitele hraje Daniel Radcliffe (Harry Potter) není z půlky tak dobrý jako kniha.

Brambor16
28.09.2018 5 z 5

Člověk by čekal nějakou nezáživnou knihu v podobě popisu prostředí a vypadajících stromů, ale ne. Tato kniha mě absolutně vtáhla do děje i se všemi svými nástrahami v džungli. Není to žánr, který běžně čtu, ale je to kniha kterou si v budoucí době klidně přečtu znovu.

Pauline23
23.09.2018 3 z 5

Kniha ztracen v džungli podle skutečných událostí, kdy začaly deště...no mladíci přecenili síly a nedomysleli co se vše může přihodit. Ale mladí je již takové...znala jsem indiána kousek od města LaPaz, popisoval tam přírodu i zvířata krásná i nebezpečná. Na dovolenou kniha ideální.

Réza4
31.07.2018 5 z 5

Příběh jsem znala ze série ČT Přežít. Lehkovážnost kluků je zarážející, ale ve dvaceti má člověk pocit, že je nesmrtelný a že je všechno v pohodě a všechno zvládne. Oceňuji Yossiho upřímnost, i když na něj vrhá nelichotivé světlo. S chutí jsem knížku přečetla za dva dny.

iz67
30.07.2018 3 z 5

Trochu patetická, ale přitom hodně čtivá kniha. Na dovolenou ideál.