Zrozeni tvořit (Objasnění záhad kreativní mysli)

Zrozeni tvořit (Objasnění záhad kreativní mysli) https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332995/bmid_zrozeni-tvorit-objasneni-zahad-krea-4oJ-332995.jpg 4 10 3

Lze nalézt smysl v něčem tak prchavém, jako je kreativita? Kniha Zrozeni tvořit, vycházející z převratného výzkumu psychologa Scotta Barryho Kaufmana a populárního článku Carolyn Gregoireové na portálu Huffi ngton Post, nabízí pohled do neuspořádaných myslí velmi kreativních lidí. Odhaluje nejnovější zjištění v oboru neurologie a psychologie a spojuje je s poutavými příklady umělců, myslitelů a vynálezců v průběhu století. Přibližuje tak životní praxi a užitečné návyky, které podporují tvůrčí způsob uvažování. Kaufman a Gregoireová rozplétají sérii paradoxů, jako jsou například vědomá pozornost a denní snění, vážnost a hra, otevřenost a citlivost či samota a spolupráce, a předvádějí, jak se díky přijetí vlastních protikladů můžeme napojit na nejhlubší zdroje své kreativity. Každá kapitola zkoumá jeden z deseti rysů a zvyků mimořádně tvůrčích osobností: Nápaditá hra, Vášeň, Denní snění, Samota, Intuice, Otevřenost vůči zkušenosti, Vědomá pozornost, Citlivost, Obrátit nesnáze ve svůj prospěch, Myslet jinak.... celý text

bee88maja
20.02.2022 5 z 5

Když kniha přichází ve správný čas a chvíli, a každá strana rezonuje s vnitřním nastavením. Zdá se, že jsem nalezla svou "Bibli". Respektive kreativní můžeme být skutečně všichni. Hravost se probouzí, mnoho aha momentů, zdá se Vám to bláznivé? Pro sečtělé a zkušené pochopitelně, ale pro nováčky, ani náhodou! ;))

lucin_a
07.02.2022 4 z 5

Kvalitní & inspirativní čtení.

petaSk
25.08.2017 4 z 5

Kniha je souborem deseti kritérií, které mají dle autorů a mnoha jimi citovaných studií největší vliv na kreativitu. Většinou se nedozvíme nic převratného, ale jejich ucelenost dodává knize na váze a stojí za to si je přečíst. Některé poznatky pro mě byly ale novinkou, jako třeba, že meditace zaměřené pozornosti (na rozdíl od jiných zmíněných typů meditace) může kreativitě ublížit. Dalším kladem knihy je fakt, že vyzdvihuje ty vlastnosti, které mnoho lidí považuje za nevýhodu, a tak je pro ně snazší je a tím i sebe ocenit. Po přečtení dle mého bude mít většina lidí pocit, že jsou skrytými umělci, což nemusí být daleko od pravdy.

Autoři knihy

Kniha Zrozeni tvořit (Objasnění záhad kreativní mysli) je v