Zpráva o zmizení hlavního města Moravy

Zpráva o zmizení hlavního města Moravy https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108408/bmid_zprava-o-zmizeni-hlavniho-mesta-mor-6635fa676483c.jpg 2 1 1

Autor několika básnických sbírek i beletristických knih tentokrát v nejnovější knize zůstal někde na pomezí mezi formou básnickou a prozaickou. V nekonečném sledu neobvyklých metafor se odvíjí milostný příběh, který se odehrává v době, kdy našimi městy duněly tanky „osvoboditelů“. Nejinak tomu bylo i v Brně, kde pro lásku měli příslušníci cizích armád sotva pochopení…... celý text

cenek6784
09.10.2023 2 z 5

Potvrzuji co píše tscharodejka. Je mi to líto, ale kniha se prakticky nedá číst. I když se snažím sebevíc, tak knihu prostě nechápu. Koupil jsem ji v Levných knihách za 5 korun kvůli zajímavému názvu.

tscharodejka
27.11.2020

(SPOILER) Získává prvenství v nejmenším počtu přečtených stran, než jsem se rozhodla, že ji nedočtu. Dokonce i Jelinekovou jsem vydržela déle, a to jsem u ní hodně trpěla ;cD Stává se mi to výjimečně. Pro vysvětlení ukázka: "Při skráni ženy opuštěné, i chloubou. Něžně a rumově, třtinově ji hladil prstem kratší posilu, bradavku spánkem vyměklou. Zato sdělila mu jméno: Jsi podpilo. A přes kalich dlouho zneuznaný, v kraj stehna jí hvězdný roj svitl, až sasanka na bujném prsu mlkla: nešlo o chrám. Ani o polosvátost, rozhodně ne o ni, než o znenáhlou zříceninu - při které noc měnila si s dnem první švy; a ona zrale, nahoučce potažená byla po páž." atd. a stále stejně lyricky, eroticky a nejasně ;)

Morava

Zdeněk Kotrlý