Zpověď smutný holky

Zpověď smutný holky https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179652/bmid_zpoved-smutny-holky-179652.jpg 4 2 2

Příběh se odehrává v 80. letech 20. století. Je psán z pohledu devítileté dívky, kdy jí a její mladší sestře zemře maminka. Chod domácnosti zajistí babička, v mnohém se snaží pomoci i tři sestry zemřelé , které však mají svoje rodiny a navíc bydlí v jiných městech. Proto se jim zdá velmi moudré najít tatínkovi novou partnerku. Zvídavá dívka na vše přijde sama a tento záměr s ní napřed "značně otřese". Navíc jí velmi vadí, že tak důležité rozhodnutí před nimi dospělí tají. Z původně absolutního odmítání vůbec jen tuto možnost připustit, začne mít navrch zvědavost, jak to ti dospělí míní udělat. Příběh, ač vyprávěný dítětem je určen dospělým čtenářům... zachycuje i reálie života kolem povrchových šachet...... celý text

Alca007
16.09.2014 3 z 5

knížka vyprávěná z pohledu malé holky.
někdy mi přišlo, že je to až moc na tak malé dítě, ale knížka je to čtivá, smutná a zárověn má štastný konec.
přestože je to žánr vážný, knížka není ponurá

skryvacka
15.11.2013 5 z 5

Severočeská autorka vydává tuto svou třetí knížku – novelu – jako výraz toho, co ji trápí, nad čím se stále zamýšlí i hledá řešení. Tématem je dojemný příběh psaný z pohledu devítileté dívky z období, když ona a její mladší sestra ztratí maminku. Přestože novela zachycuje to nejsmutnější, co se malému dítěti může stát, ukazuje i snahu děvčátka bojovat, po svém se vyrovnat s těžkou ztrátou i s úskalími, která jí chystá život, snahu o smíření, vyrovnání a nacházení nových, nejprve drobných radostí. Ukazuje, jak je důležité mít dobré rodinné i přátelské zázemí, jak je v životě každého z nás důležitá láska.

Jarmila Křížová
česká, 1952
2013  88%Píši Ti s láskou
2013  80%Zpověď smutný holky
2011  86%Do bytu psa nechci!
2012  80%Naše patálie a lapálie
2014  0%Enterální a parenterální výživa