Zpověď? Ne!

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: ...nechci! neumím! nezvládnu to! Je zpověď pro vás frustrující záležitostí? Anebo nevíte, co vlastně máte při vyznání hříchů říct? Jak se dívá na zpovídání kněz a proč ještě stále stojí před vánočními či velikonočními svátky u zpovědnic fronty? Pokud jste někdy zapochybovali o tom, zda má vůbec smysl ke zpovědi chodit anebo jste se vědomě rozhodli tuto katolickou svátost ignorovat, určitě rádi sáhnete po knížce, jejíž první vydání v roce 2006 bylo vyprodáno za pouhé tři týdny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246579/big_zpoved-ne-246579.jpg 3.611
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Zpověď? Ne!

DarkLady
02.02.2020

Píšu to jen velmi nerada... znáte ten pocit, kdy se vás kniha jak nějak tam u srdce dotkne, trochu vás promění nebo ve vás něco nechá? Ten okamžik, kdy čtete knihu, kterou psal srdcem snad přímo Duch Boží? Tak tohle není ten případ. Tohle psala strojově lidská ruka, lidské oko jí strojově přečte a za minutu zapomene, že něco četla. První část je zhmotnělá ztráta času. Druhá část je praktická, tu hodnotit nelze. Už jen proto ne, že teoretický základ, který by vás motivoval, vedl, zasáhl a proměnil, chybí.

Shindo
03.06.2018

Narozdiel od suchopárnych teologických traktátov konečne ľudská kniha, kde sa autor snaží pozrieť na spovedanie očami bežného laika z druhej strany spovednice, zboriť mýty a obavy. Potešilo, pohladilo na duchu a to už roky nie som kresťan.


Mánička178
21.08.2017

Pokud zpověď vnímáte pouze jako plytkou a na hlavu postavenou situaci, kdy kdovíjakému cizímu muži "vyzvracíte" svoje špatnosti, pak je tato kniha pro vás. Jedná se o velmi konkrétní knihu, která pomáhá hledat odpovědi na otázky, na jejichž základě si zpověď zasadíte do kontextu víry. Zjistíte proč vlastně je tak potřebné a dobré ke zpovědi chodit, jak překonat prazvláštní pocity trapnosti nebo odporu. Prostě takový dobrý manuál :)

Co bych však autorovi dala opsat tisíckrát: nepoužívat milion závorek. Je to úplně šíleně rušivé!!!

TýnaFif
22.07.2017

Oceňuji přístup autora, přistupuje totiž ke čtenářům s velkým pochopením (a těm, kteří se připravují ke sv.smíření). Autor se nepovyšuje, ale didakticky vysvětluje, proč je celostně špatný ten či onen hřích. Líbí se mi, že otázky na zamyšlení jsou podrobnější, na každým bodem z desatera autor pokládá otázku, kterou jsem v jiných zpovědních zrcadlech neviděla. Tento nový aspekt pohledu na svůj život plus běžné otázky na tohoto "strašáka" , kterou zpověď představuje mi pomáhají stále znovu si reflektovat život a něco s tím dělat.

Cinik
28.09.2016

Přes některé pozitivní stránky musí mít katolík vůči knize určité výhrady. Mne osobně totálně vytočila část, kde autor omlouvá neakceptovatelnou praxi neudělení pokání (což je nepominutelná součást platné zpovědi), kterou občas praktikují někteří svérázní kněží, s naprosto nesmyslným odůvodněním, že kněz mohl část pokání vzít za zpovídaného na sebe (str. 84). To ovšem není možné - jak mi nezávisle na sobě potvrdilo hned několik kněží, kterých jsem se na to pro jistotu zeptal. Pokání je věc penitenta a ten je musí vykonat osobně.

honyczek
06.01.2016

Nikdo z lidí nemá rád situaci, kdy musí uznat svou chybu, natož se k ní přiznat někomu dalšímu. Zvlášť když jde o intimní záležitosti. Sám autor dává čtenářovi poznat svou vlastní zkušenost z mládí, kdy po negativním prožitku opouští zpovědnici odhodlán, že sem už víckrát nepřijde. Možná právě tento prožitek vedl autora po mnoha letech k tomu, že až tomu přijde na kloub, musí o tom napsat knihu. Nyní již jako kněz mohl dokonce dílo obohatit i o pohled ze druhé strany - ze strany zpovědníka. V knize postupně odhaluje smysl svátosti smíření a uvádí i různá přirovnání, pro snažší pochopení jinak složitějších témat. Obsah knihy je sdělován přátelským tónem a na závěr nabízí i zpovědní zrcadlo, opatřené komentářem pro každé přikázání Desatera zvlášť.

Doporučujeme

Bible Svatá
Bible Svatá