Zpověď agenta StB

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Detektivní román, v němž nás autor zavede do prostředí Státní bezpečnosti posledních deseti let totalitního režimu. Prolínáním dvou dějových linií, současnosti a minulosti, které spolu zprvu zdánlivě nesouvisí, vzniká napětí, korunované nečekaným vyústěním.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291647/zpoved-agenta-stb-qaF-291647.jpg 3.46
Žánr
Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Brána
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Zpověď agenta StB

Přidat komentář
raffi
15.12.2016

Rozhodne najzaujímavejšia kniha českého autora, akú som tento rok čítala. Dve dejové linky, v ktorej jedna je vlastne hnus doby minulej a druhá hnus doby súčasnej, sa nakoniec spletú v jeden príbeh. Dobrý nápad, dobré spracovanie témy, celkovo kvalitná autorova práca, ja som spokojná.

hopla
12.12.2016

Provokativní titul tohoto pseudorománu by v devadesátých letech zafungoval jistě zcela jinak než v dnešní době, kdy občané už nikoho nekádrují podle toho, zda spolupracoval s bolševickým režimem či nikoliv. Přesto zřejmě neunikne pozornosti čtenářům tzv. literatury faktu, do níž se zdá být zařaditelný. Nakolik právem, posoudí už každý sám. Že však jde o literární útvar ne zcela seriózní, naznačuje už jeden z podtitulů "Dva romány za cenu jednoho." Pokud tedy přistoupíte na autorovu hru se čtenářem a začtete se do tohoto "románu v románu," máte před sebou simultánku, která je docela dobře hratelná, neboť soupeř vám dává dostatek prostoru k přemýšlení nad dalšími (v tomto případě spíše jeho) tahy. Překážkou k udržení se ve hře vám však může být mix dvou naprosto odlišných stylů - suchopárný popis, tedy ona zpověď eliminátora a oproti tomu až groteskní líčení peripetií novinářské, nakladatelské, komunálně politické a podobné havěti... Za sebe můžu říct, že jsem se tou crazy vatou dokázal prokousat celkem bez potíží (tedy až na ty poměrně časté překlepy, které se daly tolerovat spíš v onom nevydaném rukopise) a za nahlédnutí do estébácké kuchyně, alespoň touto formou, mi to stálo. I přes tu odlehčenou formu z toho mrazí...