Zomri ešte raz / Sídlo v Cornwalle / Poľovné psy / Nečakané dedičstvo inšpektora Čopru https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329101/bmid_zomri-este-raz-sidlo-v-cornwalle-po-Cbc-329101.PNG 3 5 1

TESS GERRITSENOVÁ - ZOMRI EŠTE RAZ Leopardy sú samotárski lovci a je ťažké vystopovať ich. Prikradnú sa ku koristi s mrazivou presnosťou. V tom sa nelíšia od zabijaka, ktorého hľadajú detektívka Jane Rizzoliová a forenzná patologička Maura Islesová, ked ich privolajú k bizarnému zločinu v Bostone. EVE CHASEOVÁ - SÍDLO V CORNWALLE Lorna a jej snúbenec Jon cestujú po malebnom Cornwalle a hľadajú vhodnú lokalitu na svoju plánovanú svatbu. Navštívia panské sídlo Black Rabbit Hall, ktoré je síce dosť ošumelé, ale dýcha z neho zašlá sláva. Lorne zámoček ihneď učaruje, ale súčasne čudne rozjatrí niečo v jej vnútri. JORN LIER HORST - POĽOVNÉ PSY Mnoho ľudí v Nórsku si pamätá šokujúci prípad vraždy dvadsaťročnej Cecilie Lindenovej. Teraz po sedemnástich rokoch, samá kauza znova vrátiť na súd. Vrah totiž tvrdí, že ho odsúdili na základe sfalšovaných dôkazov.Pre detektíva Williama Wistinga to nie je dobrá správa. VASEEM KHAN - NEČAKANÉ DEDIČSTVO INŠPEKTORA ČOPRU Inšpektor Ašvin Čopra z bombajského policajného zboru očakáva svoj posledný deň v službe s úzkosťou. Celý život sa staral, aby v jeho meste vládla spravodlivosť, a teraz sa bojí, čo si počne sám so sebou. Zasiahne však osud a jeho život sa zvrtne úplne inak, ako čakal.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Tarsago (SK)

Die again / Black rabitt hall / The hunting dogs / The unexpected inheritance of inspector Chopra

Besa
12.09.2022 3 z 5

Kniha obsahuje štyri romány, poznala som len Gerritsenovú, už som od nej niečo čítala. Zomri ešte raz je jej typické dielo, zo série Jane Rizzoliová a Maura Islesová. Tento román vyšiel aj u nás ako samostatná kniha.
Sídlo v Cornwalle je kniha z Anglicka od anglickej autorky, pekná, osudy postáv sa odkrývajú v dvoch časových rovinách v súčasnosti a okolo roku 1969.
Poľovné psy - nórska kriminálka, tiež dobrá, táto vyšla aj u nás ako samostatná kniha.
Nečakané dedičstvo - toto sa mi páčilo asi najviac. Neviem prečo som si myslela, že je to indická kniha a keďže som žiadnu takú ešte nečítala, bola som zvedavá. V skutočnosti je autor brit, rodičia boli z Pakistanu a on sa dostal do Indie pracovne ako mladý chalan. Je to taká pohodová detektívka, vtipná, zrejme to bude celá séria, ale keďže autorovi na Slovensku ani v Čechách nič nevyšlo, asi si neprečítame, ako to s tými sympatickými hrdinami bolo ďalej.

Autoři knihy

Tess Gerritsen
americká, 1953
Jørn Lier Horst
norská, 1970

Kniha Zomri ešte raz / Sídlo v Cornwalle / Poľovné psy / Nečakané dedičstvo inšpektora Čopru je v