Harley ničí vesmír

Harley ničí vesmír https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493674/bmid_harley-quinn-2-harley-nici-vesmir-MSc-493674.jpg 3 9 1

Harley Quinn (DC Universe) série

Korunní princezna kašparů pouhým otočením stránky roztříští kontinuitu na bambilión kousků! Známí hrdinové a padouši se začnou chovat divně (tedy, mnohem divněji než obvykle). Harleyina máma zmizí jako by vůbec neexistovala. Bojovník se zločinem ze Zlatého věku začne tropit zmatky v současnosti. Někdo by bral výlet do budoucnosti jako dar, ale Captain Triumph by ho nejradši reklamoval. Dokáže Vládkyně vřavy společně se svou šílenou parťačkou Jonni DC, strážnou kontinuity, zachránit vesmír? Nebo se kánon obrátí proti nim jako kanón a čeká je pořádná perda? To zjistíte v HARLEY QUINN: HARLEY NIČÍ VESMÍR, dalším pokračování odvážné nové éry té nejšílenější komiksové antihrdinky. Od scenáristy Sama Humphriese a celého multiverza těch nejlepších výtvarníků v branži. Obsahuje sešity #50–54 a #56.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art

Harley Destroys the Universe

fvalek
01.08.2022 4 z 5

Uf, když jsem si konečně zvyknul na Harley a styl jejího psaní, který je někdy až moc kecací, jindy až moc přehnaně vtipný, kde se střídají různé drobné zápletky, takže to je celé takové fragmentární, tak najednou přichází velká krize DC kontinuity a hází nás to přesně do stylu prvního sešitu Šílené odměny, který je taky o tom, jak Harley komunikuje s autory a dostává se mimo kontinuitu a porušuje čtvrtou stěnu. A to mě bohužel nebavilo. Bylo zábavné sledovat, jak se kontinuita narušila a jaké to udělalo vtipné příběhy a změny, ale každý byla jen na dvojstránku, takže to nic moc neznamenalo. Navíc to byla vážně trošku kecací nuda.

Pokračování už bylo lepší, Captain Triumph je zajímavá postava se zajímavým příběhem a jeho navrácení do správného času bylo dobré, nosné. Poslední kapitoly o Harley coby influencerce nás zase vrátily do starých zajetých kolejí a sice to nebyla žádná sláva, ale bylo to příjemné a známé. Po těch všech krizích a sypání kontinuity to chtělo nějaký jednodušší nesložitý příběh, který dobře utíkal a dal prostor k šílenství. Úplně poslední kapitola o kočičkách mě bavila hodně, dělala si srandu ze šovinismu a trošku ho zveličovala asi tak, jako šovinisticté zveličují feministické snahy. Takže to bylo vtipné a samotné kočky ještě udělají velkou parádu. Celkově to bylo asi slabší číslo, ale od Harley se toho moc neočekává. :)