Batman: Detective Comics: Ve stínu netopýrů

Batman: Detective Comics: Ve stínu netopýrů

Gotham City zahalil netopýří stín. Tentokrát ale nepochází od Batmana. Do gothamských ulic vtrhla elitní bojová jednotka, která Temného rytíře napodobuje. Její vybavení, technologie i taktika jsou odpozorované od Batmana, jsou však propracovanější a na vyšší úrovni. Motivy této armády zůstávají záhadou, její cíle jsou však zřejmé – tihle „Batmanové“ mají spadeno na gothamské maskované strážce pořádku. Temnému rytíři je jasné, že takové armádě sám čelit nemůže, a nedokážou to ani ostatní bojovníci se zločinem. Proto za svého generála ustanoví Batwoman a z nové generace gothamských hrdinů vytvoří vlastní armádu. Tim Drake alias Red Robin, Stephanie Brownová alias Spoiler, Cassandra Cainová alias Orphan a napravený zločinec Basil Karlo alias Clayface, ti tvoří vojsko, se kterým jdou Batman a Batwoman do boje. Až však stane svému skutečnému nepříteli tváří v tvář, bude držet pohromadě, nebo se rozpadne?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/381397/batman-detective-comics-1-ve-stinu--w8q-381397.jpg 4.620

Znovuzrození hrdinů DC (7.)

Batman: Detective Comics: Vol. 1: Rise of the Batmen (2017)

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, BB art

FireOfFilth

Pro mě nejlepší Batmana od Sovího tribunálu. Velká jízda, kdy Batman nepracuje sám, ale má pět parťáků. Nejvíc cool mě přišla Orphan. Ale každá postava měla něco do sebe. Přibližně v polovině se dočkáme dobré zvratu. Ke konci i slza ukápla. A poslední tři stránky mi vyrazily dech. Neskutečný navnadění na další díl.
Kreslíři se tu vystřídali dva Barrows a Martinez, obě neskutečně hravé a musím říct, že jsem nikdy nic neměl proti kresbě Grega Cappuli, ale ve srovnání s výše zmíněnými nedává takovou temnou a surově batmanovskou atmosféru. Vidíme tu velmi pěkné hrátky s panely. Občas i na stránce kreslíř změní jakoby úplně styl, že vidíme postavu namalovanou vodovkami. Prostě balada pro oči čtenáře.
Za mě určitě nejlepší Batmana ze Znovuzrození, ale i za docela dlouhou dobu.

Gordonlord

Nejdřív jsem nechápal, proč musí Batman trénovat své pomocníky, když je musí mít přece už dávno vytrénované za hranice svých limitů ? To by přece popíralo logiku jeho uvažování. Ale nutnost armádního myšlení a kooperace tomu tak nějak smysl dala a zabránila mi dát nižší než absolutní hodnocení.

Batmanovi pomocníci byli kdysi ve zlatém a stříbrném věku comicsu velkou slabinou jeho příběhů. A dnes je tomu naopak ! Vidíte je zde nejen jako borce v kostýmu, ale i jako lidi. Spoiler je pořád vtipná, jako byla kdysi (mám načteno hodně z let 1939-1998), ale už mi přijde trochu moc "dokonalá". To, jak zaostávala za ostatními superhrdiny z ní dělalo sympaticky přitažlivou postavu a to už je pryč. Ale nevadí.

Příběh je tak trochu ve stylu Sovího Tribunálu a nějak nevím, jak ho popsat. Od začátku do konce strhující, stále se děje něco, co vás přinutí nepolevit ani na chvíli v pozornosti. Zápletka je zajímavá a pěkně do sebe zapadá. Zajímalo b mě, jestli Liga Stínů skutečně existuje, nebo jestli skončí jen u báchorky. A samozřejmě bez precizně vykreslených postav, vztahů mezi nimi, občasným humorem a dalších důležitých detailů, by to nešlo.

Překvapilo mě, že Clayface je na straně dobra. Velkou roli zde hraje i moderní technologie.

Napínavé, lidské, emotivní, dobře promyšlené a přesto comicsově akční od začátku až do konce. Všechno zde drží pohromadě a vyhýbá se dětské infantilnosti. Tahle kniha si může s klidným svědomím hrdě stoupnout vedle takových klenotů, jako je Návrat temného rytíře, Dlouhý Halloween, Ticho, nebo Soví Tribunál.

Nekro

Úžasný komiks predstavujúci Batman family so strhujúcim záverom.

milan1935

Už docela dlouho jsem nečetl takhle povedený komiks, příběh je hodně napínavý a příjemný. Všechny postavy jsou sympatické, nebo mi až tak nevadí. Clayface a orphan by mohli mít trochu víc prostoru, ale to je proto, že je to týmovka. Je dobrý, že je tam víc ten tým než jen Batman, protože batmana máme v jeho řadě od Kinga, nebo all Star batmanovi. Kresba je k příběhu udělaná hodně hodně dobře, ale to se líp pochopí když si to přečtete. Je to asi zatím nej. série batmana, ale ještě jsem nečetl toho all Star. A jak říkám čte se hodně dobře a je to takový celý příjemně udělaný, snad bude druhy díl stejně dobrý. A tohle musím doporučit.

memphisz

Je poznat, že Tynion se Batmanovi věnuje v podstatě celou svou kariéru (i když působil hlavně ve stínu Scotta Snydera). Svěřit mu Detective Comics byl skvělý nápad, zejména po nijakých příbězích v New 52. Příběh funguje, je dramatický, napínavý a se správnou gradací. Co je ovšem hlavní předností knihy je temná a efektní kresba, která vyčnívá díky skvělému spojení autorského týmu (kresba, barvy, inker). Malované části a estetický dojem používání červené barvy to vše jen podtrhují. Detective Comics 1 je týmový Batman, který zkrátka funguje a má co nabídnout.