Znova Olive

Znova Olive https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466705/bmid_znova-olive-L78-466705.jpg 5 77 77

Olive Kitteridgeová série

< 2. díl

Ostrá, sarkastická, odmietajúca zmeniť sa, a predsa nekonečne úprimná a empatická Olive Kitteridgeová je späť. A znova sa snaží pochopiť nielen sama seba, ale aj mikrosvet mestečka Crosby na pobreží Maine. Či už je to školáčka, ktorá sa snaží vyrovnať so smrťou svojho otca, dievča, ktoré začne rodiť v tej najnevhodnejšej chvíli, zdravotná sestra priznávajúca sa k tajnej stredoškolskej láske alebo právnička odmietajúca prijať dedičstvo, ktoré jej patrí. Olive Kitteridgeová nás neprestáva prekvapovať, dojímať a inšpirovať.... celý text

Literatura světová Povídky Romány
Vydáno: ekniha , Inaque

Olive, Again , 2019

Ronny
10.08.2021 5 z 5

Olive opět nezklamala, je to moje srdcovka!!!! Nechci odrazovat mladé čtenáře, ale je to spíše pro nás postarší a staré. Některé kapitoly se mi líbily méně, ale některé chytly přímo za srdce.

"Děti jsou jen jehla v srdci. Jenom zatracená jehla v zatraceném srdci."

" Až zestárneš, staneš se neviditelnou. Tak to prostě je. Ale je to svým způsobem osvobozující. Už se s tebou nepočítá. Myslím, že to nedokážu dobře vysvětlit. Ale jdeš životem a myslíš si, že jsi někdo. Nemyslím to ani pozitivně, ani negativně. Ale myslíš si, že jsi někdo. A potom zjistíš" , a Olive pokývla hlavou směrem k dívce, která podávala kávu, "že už nejsi nikdo. Pro servírku s velkým zadkem ses stala neviditelnou. A to je osvobozující."

Atuin
30.03.2021 4 z 5

Člověk by mohl říct že není dobré se opakovat, ostatně i tato kniha je toho místy důkazem, protože ten úder z Olive po první " části" už není ten sám a čtení to maličko kazi. Jemnější podkresleni vážných témat tady umí však otevřít srdce úplně stejně jako v první části. Nový podnět a zajímavá kocepce. Knihu jsem četla loni v polském překladu a musím uznat že je jako pokračování obstála.4,75/5
Kniha je smutná, v mnohém pravdivá a velice zřetelná co do jazyka i co do obsahu, který se mě osobně četl i hůř než kniha první.

adorjas
24.03.2021 5 z 5

Olive svojská, protivná, uhundraná, s narezaným jazykom, ale občas priam prenikavo vidiaca, čo ľudí bolí. Táto druhá časť podľa mňa nemala úplne na to prvú, ale svoju kvalitu si zachovalo a to pre 2 témy:
1. Vykreslenie staroby, starnutia, pocitom smútku a straty - nie je veľa kníh, ktoré by o starnutí boli napísané s takýmto citom
2. Milujem prepájanie svetov spisovateľa a ak máte radi Stroutovú a čítali ste od nej aj iné romány, tak tu nájdete aj starých priateľov ;)

(Kniha čítaná v origináli).