Zničím tě a vezmu si, co je mé

Zničím tě a vezmu si, co je mé https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388211/bmid_znicim-te-a-vezmu-si-co-je-me-GM8-388211.jpg 4 100 100

Mrazivý psychologický thriller o ženě, která se chystá zničit svou šéfredaktorku Když se ohlédnu zpět na svůj vztah s Kathy, žasnu, jak naivní byla, jak málo věděla. Přitom si vždycky myslela, že má všechno: práci, dítě, přátele i jeho. Myslela si, že je v bezpečí. Byla si jistá, že nic nemůže ohrozit její dokonalý svět. Nikdy mi neměla věřit. Kathy pro většinu lidí představuje dokonalý obrázek šťastné a úspěšné moderní ženy. Má krásného chlapečka, chytrého, přitažlivého muže a atraktivní práci.Ale ne každý se tím nechá oklamat. Její podřízená Heja zná pravdu: ví o trhlinách Kathyina manželství, jejích pochybách i obavě z pracovního neúspěchu. Konečně je Heja přesně tam, odkud může Kathy zničit. Pokud se jí to podaří, získá to jediné, po čem touží nejvíc. V tomto chytře vystavěném románu o žárlivosti, rivalitě a lži je strach jedné ženy zbraní té druhé.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

The Lie of You: I Will Have What Is Mine , 2014

Acquenta
29.04.2019 1 z 5

Pěkná blbost....ale Kathy a Billyho mi bylo hrozně líto :(

ladyajva
13.04.2019 3 z 5

Začátek mě bavil, střed byl trochu slabší a konec zase bavil. Nebylo to špatné, přečetla jsem za dva dny. Průměr, neurazí,nenadchne :)

Blaufik
09.04.2019 3 z 5

V prvé řadě je třeba asi podotknout, že kniha je spíš než psychologickým trhrillerem, psychologickým románem. Jistá předvídavost je samozřejmostí, takže tentokrát se, bohužel, nedočkáme ani konce s nějakým pořádným "wow" efektem.
Nelogické chování postav, hlavně v samotném závěru knihy, bylo už jen takovou třešinkou na trošku kostrbatém dortu. Bohužel, i když jsem se na knihu těšila a měla jistá očekávání, tak se jedná o průměrný kousek, který nenadchne, ale ani neurazí.

jasmína
26.02.2019 5 z 5

Kniha se četla velmi rychle, čekala jsem sice jiné vyústění jedné z žen, ale pro mě to bylo aspoň něco jiného, a četlo se mi to dobře. Začala jsem včera večer a dnes večer (či spíš dnes časně po půlnoci) dočteno.

Januli
30.01.2019 2 z 5

Obálka mě zaujala mnohem víc než dej. Slátanina, která mě nebavila ani trošku. Postavy bez sympatií, dej vlažný, závěr takový jaký byl. Nedoporučuji.

intelektuálka
28.01.2019 3 z 5

Nerada bych autorce ublížila - není to špatně napsané...

Psychologický román o zlobě, závisti , intrikách - s takovými jsem se opravdu v poslední době setkávala často...

"Byla si jistá, že nic nemůže ohrozit její dokonalý svět. Nikdy mi neměla věřit."

Nikdo z nás nemá dokonalý svět ... a nechtěl by mít kolem sebe někoho takového ...

Přesto si myslím, že si kniha své čtenáře najde.

KatkaHutyrová
27.01.2019 5 z 5

Nějak nechápu ta nízká hodnocení zde, protože to bylo prostě skvělé. :-) Čtivé, plné zvratů a v závěru hodně napínavé. Úplný konec mě hodně překvapil.
Knížka bez zbytečné omáčky, která hned vtáhne do děje. Skvělé.

MMacicekk
12.01.2019 4 z 5

I když jsem původně očekávala zcela odlišný příběh, než který mi autorka připravila, jeho přečtení vůbec nelituji a moc ráda ho doporučím dalším čtenářům. Jen neočekávejte mrazivý thriller, jaký slibuje anotace, ale spíše psychologický román o rivalitě dvou žen, žárlivosti, lžích, intrikách a jednom muži, jehož situace je nezáviděníhodná.

Jájinka
11.01.2019 2 z 5

Nebyl to žádný mrazivý thriller, jen průměrná kniha o lidských vztazích. Postavy nejsou nijak zvlášť sympatické.

zdenkapt
18.12.2018 odpad!

Pro mě naprosto podprůměrný ,,thriller,,. Pořád jsem čekala ,,něco,, a to se nekonalo. Kniha byla velkým zklamáním a absolutní ztráta času ....

Peace
16.12.2018 2 z 5

"Někdy jsou slzy dobré. Roste z nich nový život."

Tak tohle byla velká, ale opravdu velká slátanina..

perpe2a
11.12.2018 3 z 5

No, podle nadšených booktuberů jsem čekala mnohem, mnohem víc. Za mě byla kniha dost průměrná, chování některých hlavních postav dost naivní a nereálné. Celkově i příběh nic ohromujícího. Bohužel slabý, hodně slabý jakože "psychothriller". Jsem ráda, že jsem si knihu půjčila z knihovny a nevyhodila za ni peníze.

Ivuska.09
01.12.2018

Hned na úvod zdůrazním, že rozhodně nechci tvrdit, že tato kniha je špatná. Hašteření mezi ženami je oblíbeným tématem, které rozhodně dokáže upoutat pozornost mnoha čtenářů (čtenářek). Anotace rovněž zaujme. Mně ale v samotném příběhu něco chybělo. Čekala jsem trochu více nějakého wau efektu. Kniha se četla dobře, odlišné pohledy na věc jsou hnacím motorem, který vás donutí číst dál. Příběh byl i dobře vystavěný, logický, ale ještě to chtělo něco navíc. Takhle řadím mezi průměrné thrillery.

certik003
23.11.2018

Knížku bych rozhodně neoznačila jako thriller, ale jako psychologický román pro ženy. Přestože tohle téma se v poslední době objevuje dost často, autorce se podařilo přece jenom o originální zápletku. A i když ve mně hlavní tři postavy nevzbuzovaly zrovna moc sympatií, knížku jsem přečetla jedním dechem, vyprávění z pohledu obou žen navíc bylo zajímavé a rozuzlení docela nečekané.

Danago
12.11.2018 3 z 5

Za mě byla knížka průměrná. Příběh obsahuje docela časté téma. Knížka se četla dobře, ale ničím mě moc nepřekvapila. Psychologický román pro ženy .

veronika0382
23.10.2018 3 z 5

Psychologický román o žárlivosti, rivalitě a lžích, které se pomaličku rozplétají, vyplouvají na povrch a nenechají vás se od knihy odtrhnout. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

bookcase
21.10.2018 5 z 5

Pořád jsem byla ve střehu a napjatá. Střídání vypravěček se mi líbilo.

Pípasek
02.10.2018 5 z 5

Psychologický thriller začíná hezky, ale postupně graduje nepředvídatelnou zápletkou plnou žárlivosti, lží a rivalitou mezi bývalou a současnou ženou jednoho muže, kterému ve finále není co závidět

a.k
29.09.2018 4 z 5

Kathy přijala nabídku stát se šéfredaktorkou prestižního londýnského časopisu o architektuře. Pracuje zde i Heja. Velmi brzy pochopíme, že Heja nevyhledala práci v Kathyině týmu náhodou. Kathy je pro Heju objektem, který stojí v cestě jejímu záměru.
Psychologický román, který má spád a díky krátkým kapitolám se velmi dobře čte. I když ve spoustě věcí je předvídatelný.

zrada psychologické thrillery závist thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Jane Lythell