Znamení psa

Znamení psa https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90368/znameni-psa-90368.jpg 4 34 6

Daleko v budoucnosti, stovky let po intergalaktické válce a stovky parseků od Země, se odehrává příběh „Supermana“, bojujícího proti vládnoucí kastě roburů s nadpřirozenými schopnostmi a proti elektronickým drakům, kteří údajně vznikli ze zmutovaných divokých psů.

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Orfeus Szalai & Smolan

Le signe du chien , 1961

PastorMal13
10.09.2022 4 z 5

Střet dvou civilizací. Jedna je materialistická, expanzivní a svobodná a druhá idealistická, izolacionistická a totalitní. Která je v právu?
PS - jsem fascinován autorovým rozvinutým universem.

kamila5406
25.11.2020 odpad!

Vůbec mě nebavila ani jsem ji nedočetla.

Dédečko75
08.09.2020 5 z 5

Fajnový vesmírný příběh

Hobo
19.11.2018 5 z 5

Hougronova sci-fi patří už od mého mládí, kdy ještě byla sci-fi literatura u nás od panstva neoblíbená a tudíž hodně vzácná, k mým nejoblíbenějším.

Mayaku
09.03.2017 4 z 5

Velmi příjemné sci-fi ze staré školy, které svým stylem hodně připomíná některá díla Hougronových současníků - za mě tedy hlavně Harryho Harrisona, případně také Stanislawa Lema či Heinleina.

Jinak musím říct, že ta anotace tady je dost zavádějící - hlavní hrdina rozhodně není žádný Superman, je to prostě kosmonaut, jehož schopnosti jsou dány technickými možnostmi galaktického společenství. Tento kosmonaut (jeho jméno není zmíněno) je vyslán na planetu Sirkoma, aby prošetřil zmizení křižníku, který zde měl ztroskotat, a rámci této návštěvy má prozkoumat aktuální stav na Sirkomě, která se po dobu devíti století vyvíjela zcela autonomně a nezávisle na galaktickém společenství. Na Sirkomě pak kosmonauta čeká střet s relativně primitivním totalitním, pro kosmonauta těžko uchopitelným, režimem, který k udržení nadvlády využívá strachu občanů z rhunků - obrovských příšer, které neustále napadají jejich město. Toť na úvod, zbytek netřeba rozmazávat, ten nechť si každý zjistí četbou sám :) Je fajn, že celý příběh není jen černobílý, ale hlavní hrdina má dost prostoru zamýšlet se i nad otázkou správnosti chování galaktického společenství, které se bez skrupulí vměšuje do záležitostí jednotlivých světů.

tlapička
01.08.2013

Velice pěkná kniha popisující galaktické společenství, doporučuji všem.

Jean Hougron
francouzská, 1923 - 2001