Známé tváře: fotografický portrét známých osobností 1940-2002

Známé tváře: fotografický portrét známých osobností 1940-2002 https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374159/zname-tvare-fotograficky-portret-zn-rLT-374159.gif 5 1 1

Katalog k výstavě, jež probíhala na Staroměstské radnici v Praze, a to v termínu od 4.června do 31.srpna 2002 // Kurátory výstavy byli: Daniela Mrázková a Vladimír Remeš. // Česko-anglické vydání.

milamarus
16.03.2018 5 z 5

Více jak sedmdesát snímků vybraných z dílen 34 fotografů. Všechna ta jména zde psát nebudu – koneckonců nad každou fotografií je její autor velkým tiskacím písmem uveden, a co hlavně: na konci publikace najdete jejich abecední soupis. Díky za něj! Přijde mi vhod.

Portréty jsou černobílé i barevné; statické i v pohybu; na některých se postavy dívají přímo do objektivu, na některých ne. // Je tam např. tvořící Bohuslav Reynek (str. 22), koupající se manželé Zátopkovi (str. 29), s pružinami cvičící Ján Šmok (str. 47), nebo na kvedlačku hrající Jiří Stivín (str. 49).

Kdybych však měla vybrat jen jeden portrét, byl by to Rafael Kubelík tak, jak ho zachytil v roce 1937 ve Smetanově síni fotograf Zdeněk Tmej (1920-2004)… a hned potom bych si pustila onu Beethovenovu Symfonii č. 9, která tehdy při vzniku snímku zněla.

Stojí za prohlédnutí!