Znám tě ze svých snů

Znám tě ze svých snů https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433824/bmid_znam-te-ze-svych-snu-KYb-433824.jpg 4 97 36

Elsa leží po tragické nehodě v kómatu a nic nevnímá… nebo si to aspoň všichni myslí. Ve skutečnosti okolní svět slyší, jen nedokáže odpovědět. A zatímco se její rodina vzdává naděje, ona ji nalézá – v podobě Thibaulta, který ji poté, co náhodou zabloudí do jejího pokoje, začne pravidelně navštěvovat. A který jí dává něco, za co stojí za to bojovat.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Metafora

Je suis là , 2015

jeny-v
20.10.2020 4 z 5

Při dalším výběru knihy mě u této zaujal obsah, vážné zdravotní téma, ale i komentáře. Kniha je sepsaná střídavým vyprávěním dívky Elsy, která pět měsíců leží v kómatu a jejím návštěvníkem Thibaultem. Dozvídáme se o neštěstí, kdy při lezení po ledovci v horách byla zasypaná lavinou. V nemocnici ji navštěvují přátelé Alex, Rebecca, Steve a sestra s rodiči. V den jejích narozenin vstoupí omylem do jejího pokoje mladý muž, kterého vnímá prostřednictvím sluchu. Po celou dobu četby jsem se bála uvěřit, že Elsa nakonec boj vzdá. Mám ráda něžné příběhy, kdy láska vítězí nad zlem, ať už je to zlo v jakékoliv podobě.

mysterygirl
22.09.2020 4 z 5

Docela jsem nastvana kvuli tomu konci nebo chci aspoň pokračování

alnahu
23.08.2020 4 z 5

Tento komorní příběh je sice smutný, ale velice čtivý. Elsa,která po pádu z ledovce leží dlouhodobě v kómatu ,ale přesto vše vnímá i to ,že ji lékaři již nedávají žádnou naději.Její pokoj náhodně navštíví Thibault-mladý muž,začne ji navštěvovat a zamiluje se do ní a i ona začne bojovat o tuto lásku .Konec je docela useknutý-také bych čekala o pár řádek víc.

LilianaFalcon
08.08.2020 4 z 5

Opravdu dojemný a zajímavý příběh. A ne jen tím, že se kluk zamiluje do pro něj neznámé dívky v kómatu.
Rozhodně se autorce podařilo mě zaujmout. Taky tam bylo moc hezky zpracované téma vztahu rodič-dítě.
A i když bych ocenila o pár odstavců navíc, tak chápu, že se autorka rozhodla pro tenhle druh závěru.

Jajusenka
30.07.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Přečetla jsem za jedno odpoledne. Byl z ní cítit smutek, ale i naděje a to mě nutilo číst až do poslední stránky bez toho, abych knihu odložila. Konec byl bohužel dost useknutý, klidně by mohla mít ještě o pár stránek více..

Kiwicatko
25.07.2020 5 z 5

Rvala jsem jak zelva. Nadherny pribeh. Opravdu uzasny.

bookcase
07.07.2020 5 z 5

Romantická, krásná oddechovka o síle lásky, naděje a urputnosti. Bylo to tak francouzské a šarmantní, křehké jako sněhová pusinka.

intelektuálka
04.07.2020 4 z 5

Něžné vyprávění s něžnou obálkou - o síle lidské lásky ....

Připomnělo mi to příběh Šípkové Růženky, kterou statečný princ probudil polibkem ....

Pokud vznikají takovéto příběhy, tak na tom svět ještě není špatně ....

Doporučím - zvláště pro citlivé čtenáře.

ladyka
25.06.2020 3 z 5

Knížka mě přilákala poutavou obálkou a zajímavým tématem o kómatu. Nebylo to špatné, taková zasněná jednohubka na zpříjemnění letního odpoledne. Je fajn se občas začíst do nenáročné knížky - i když musím přiznat, že tato edice je na mě asi příliš odpočinková až plochá (byť pojednává o hlubších tématech), takže už se do dalších děl této řady pouštět nebudu (četla jsem ještě Den, kdy jsme se potkali). Nic proti oddechové literatuře, i já ji občas čtu, ale zde mi úplně nesedí pojetí, nějak mě to emočně míjí a chybí nějaké "okořenění", např. zajímavým stylem, humorem, nadsázkou apod. Pokud však hledáte opravdu nenáročné knížky na jeden dva zátahy, zkuste, možná budete spokojení. A pokud hledáte "bohatší" knížku na obdobné téma, tak rozhodně doporučuji Knihu snů.

marta14
21.06.2020 5 z 5

Tak tohle je opravdu krásná knížka, která se skvělě čte :). Rozhodně doporučuji.

MartinaF
18.06.2020 5 z 5

Krásný a něžný příběh, kdy láska překoná spoustu těžkostí. Vřele doporučuji všem romantickým duším.

LibraryGirl
07.06.2020 4 z 5

Příběh je prostě něžnost sama, krásný a působivý román. Jen bych vytkla délku, skončil moc brzy.

ladyfromskye
08.05.2020 4 z 5

Jímavý a velmi dobře napsaný milostný příběh s typickým nádechem, který umí vytvořit snad jen francouzští spisovatelé. Hned na první stránce vás příběh polapí a pustí vás teprve ve chvíli, kdy ho bez dechu dočtete, protože to, jak skončí, se dozvíte až z posledních dvou vět.

Kešu1981
05.05.2020 5 z 5

Jedním slovem: nádhera...

Imor
27.04.2020 4 z 5

Tuto knihu bych přirovnala k malé, lahodné, růžové makronce. Zaslouženě si jako debutový román vynesl ocenění New Talent Award.

Matilda
17.04.2020

Pěkný příběh o dvou ztracených duších, ona je v kómatu, on má ve svém životě pocit, jakoby v něm byl taky. A pak se potkají a možná i navzájem zachrání.

děti láska naděje kóma

Autorovy knížky