Zmizelé koleje, zmizelá nádraží

Zmizelé koleje, zmizelá nádraží https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426379/bmid_zmizele-koleje-zmizela-nadrazi-FIE-426379.jpg 5 9 2

O čem je kniha Zmizelé koleje, zmizelá nádraží? Železnice nám přinesla nejen revoluci v dopravě osob a zboží, ale také nové architektonické prvky přetvářející ráz krajiny. Seznamte se s již zaniklými tratěmi i nadobro ztracenými malebnými nádražíčky a rovněž poznejte ty, které je nahradily. Vše je doprovázeno množstvím unikátních historických fotografií a přehlednými mapami původních i nových železničních tras.... celý text

Literatura faktu Doprava Historie
Vydáno: , CPress

Zmizelé koleje, zmizelá nádraží

ondra2
22.02.2022 5 z 5

Kniha kromě bohatého fotografického materiálu obsahuje zejména zobrazení upravených a zrušených tratí v mapách dle současného stavu, což je pro nepamětníky nezbytná pomůcka k vytvoření představy, kudy tratě v minulosti vedly. Z připojených textů si pak lze na řadě míst udělat představu, jak to někdy v minulosti šlo rychle, když se mělo něco postavit.

hrebmi
17.07.2021 4 z 5

Užitečná publikace, cenné fotografie shromážděné a utříděné pohromadě. Mapky dostatečného rozlišení umožňují zájemcům dohledávat zbytky zrušených tratí v terénu.

zaniklé železnice

Autoři knihy

Petr Lapáček
česká, 1951

Kniha Zmizelé koleje, zmizelá nádraží je v