Zmizelá apatykářka

Zmizelá apatykářka https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473468/bmid_zmizela-apatykarka-gGj-473468.jpeg 4 251 251

Do malého bylinkářského krámku, dobře skrytého v křivolakých uličkách Londýna v 18. století, míří vskutku neobvyklá klientela. Po celém městě si ženy šeptají o záhadné apatykářce Nelle, která místo léků na ženské neduhy prodává jedy, aby se její zákaznice jednou provždy zbavily mužů, kteří je tyranizují. Osud bylinkářky je však ohrožen, když jedna z jejích klientek udělá fatální chybu, jejíž následky se táhnou po staletí. Ctižádostivá historička Caroline utíká před problémy v manželství a desáté výročí svatby stráví sama v Londýně. Náhodně narazí na stopu řady záhadných úmrtí mužů, k nimž v tomto městě docházelo před dvěma sty lety. Zvědavost ji zavede do archivu londýnské knihovny… až k šokujícímu odhalení života apatykářky, která spojila svůj osud se smrtí. Zmizelá apatykářka je napínavý a fascinující příběh plný nezapomenutelných postav. Příběh o tajemství, pomstě a o tom, jak se ženy mohou navzájem zachránit navzdory času, který je odděluje.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: ekniha , HarperCollins Polska

The Lost Apothecary , 2021

AlenaF
20.08.2021 4 z 5

Zajímavý příběh, čtivý.

Anett525
15.08.2021 5 z 5

Na této knize se mi líbilo snad vše. Originální příběh, čtivě napsané, střídání časových os, můj oblíbený viktoriánský Londýn... Nemám co vytknout. Určitě stojí za přečtení, pokud máte rádi historické příběhy. :)

kytarka
14.08.2021 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou, četla jsem na ní pochvalnou recenzi. Vypadá nenápadně, z kolekce harlequin. Nenechte se odradit, protože tohle je fakt pecka. Hledání staré apoteky v Londýně ně fakt bavilo.

alexis818
12.08.2021 5 z 5

Skvělé. Tak tohle se opravdu moc povedlo. Velmi originální téma, čtivé, napínavé. Na to, že je to autorcina prvotina prostě super. Doufám, že se dočkáme i dalšího díla.

daniela7398
12.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Námět je neobyčejný, líbí se mi časové roviny, jen bych možná ráda zůstala déle v jedné části a věnovala se dané časové ose. Silné ženské postavy a námět jedů a travičství je originální. Nečetla se za mně úplně nejjednodušeji, ale asi od půlky knihy to bylo velice napínavé a jak se to začalo více a více prolínat, tak jsem se těšila až ji vezmu znovu do ruky.
Uvažuji nad tím, že při správném konci mohla mít i další díl, takhle jsem se dočkali skvělé prvotiny, těším se na další knihy této autorky.

Elulilinka1
09.08.2021 5 z 5

Jakože nechci nic říkat, ale autorka si touto knížkou nasadila laťku tak vysoko, že se bude jen velmi těžce překonávat.

Je to naprosto něco dokonalého!!! Ten origoš nápad, hlavní postavy, prolínání dvou rovin, zápletka a ten konec! Fakt promyšlené od A do Z, nemám jedinou věc, kterou bych vytkla!

A že jsem na tuhle knihu narazila čirou náhodou musel být osud.

katka134
04.08.2021 5 z 5

Skvělá a překvapující knížka. Originální nápad.
Moc hezky se četla.

MirrorIsis
31.07.2021 5 z 5

Knížka se dobře a lehce čte. Když jsem zjistila, že jde o prvotinu, snažila jsem se od toho nic nečekat a byla jsem mile překvapená. Určitě když vyjde autorce něco dalšího, přečtu.

Ulala
31.07.2021 4 z 5

Knihu jsem vybírala podle názvu, ani jsem nečetla názory čtenářů a vůbec jsem nebyla zklamaná. Zajímavé historické pojetí řešení problémů žen. Propojení současnosti a minulosti bylo fajn a docela se autorce povedlo nevybočovat. Zajímavé, čtivé, vřele doporučuji všem, kdo máte rádi historii.

jaja1989
28.07.2021 1 z 5

Začátek byl zajímavý ,příběh měl spád,ale pak to začalo upadat a konec byl docela uspěchaný a otevřený,že nevíme jak to s Caroline dopadlo.

Pípasek
22.07.2021 5 z 5

Zajímavá kniha, hlavně soupis oblíbených jedů Nelly Clavingerové na konci. Koho zajímá historie nebude zklamán, samozřejmě nechybí propojení se současností, resp. problémy historičky v manželství

Ditules
22.07.2021 4 z 5

(SPOILER) V knize jsou dvě časové roviny a v obou z nich je žena s trápením... Četlo se mi to velmi dobře, zaujali mě hledači pokladů v Temži. Mapka starého Londýna a krásná obálka jsou jen třešničkou.

Basta1912
17.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Do kategorie thrillery bych to asi úplně nezařadila... SPOILER střídání dvou dějových linií mě nejprve přišlo fajn, pak mě maličko začala nudit ta Nelly/Elizina, kde se až tak nic nedělo. U Caroline mě otravovaly popisy toho, jak je na Jamesovi závislá - což se ale v závěru ukázalo celkem důležité, zvlášť po tom, co se od něj dozvěda v nemocnici. Je mi osobně líto žen, které jsou svým manželům tak slepě oddány zvlášť, pokud oni s nimi takhle manipulují. Ovšem asi bych volila jinou pomstu, než je otrávit :D z toho se málokdo poučí, ale zase je ta lekce taková trvalá :D Kniha se mi nakonec moc líbila, i když byla plná nešťastných ženských osudů - člověk si po přečtení řekne, ti chlapi jsou ale bestie :D ale teda najít 200 let starou apatyku... no paráda, dala bych si říct ♡

zdenka4068
10.07.2021

Velmi neotřelý námět, kniha se četla lehce a já po delší době mohla knihu doporučit přátelům. Vzala jsem si ji na dovolenou, že při volných chvilkách budu číst - nakonec jsem ji zhltla za tři dny a po zbytek dovolené už jsem neměla co číst. Nechci nic prozrazovat. kniha určitě stojí za přečtení, doporučuji ovšem hlavně ženám :)

Jenny46
07.06.2021 4 z 5

Vím, že je to prvotina autorky a nemohla jsem se rozhodnout co napsat, jak hodnotit...
Dva příběhy - historie únor 1791 apatykářka Nella místo léků prodává jedy, v té době neexistoval způsob, jak bezpečně odhalit v lidském těle jed. Pachatel nebyl chycen přímo při činu lze spekulovat, kolik úmrtí mužů v Anglii docházelo před dvěma sty lety. Eliza F. mladá přítelkyně, která má teprve dvanáct let a život se ji změní, když poprvé přijde do malého bylinkářského krámku. Zajímavý námět historická linka byla super nechci víc prozradit...
Současnost Caroline - každopádně se nenechte odradit začátkem, dobrodružství začíná nálezem modré lahvičky na dně Temže...
Určitě kniha stojí za přečtení, obálka je nádherná

" Nebesky modrá lahvička s leptem medvěda spojovala všechny nějakým zvláštním způsobem, obsahuje příležitost ke změně a ke splněným snům. Konec jedné cesty a začátek druhé ..."