Změněné stavy: Mysl, drogy a kultura

Změněné stavy: Mysl, drogy a kultura https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501788/bmid_zmenene-stavy-mysl-drogy-a-kultura-kjU-501788.jpg 5 5 1

Co se s vámi děje při pití kávy? Působí čokoláda opravdu jako afrodiziakum? Jak fungují takové drogy jako alkohol a cannabis? Hrála psychedelie roli v evoluci člověka? V této fascinující knížce se přední psychofarmakolog Ben Sessa zabývá drogami, zákonnými i nezákonnými, přírodními i syntetizovanými, od nikotinu k endorfinům, od cukru k antidepresivům, které dennodenně užívají lidé po celém světě, aby si změnili stav vědomí.... celý text

Literatura naučná Věda
Vydáno: , Dokořán

Altered States: Minds, Drugs and Culture , 2021

tomas1291
19.05.2023 5 z 5

Tento malý klenot na mne trpělivě čekal rok v polici s nápisem Farmakologie etc. v Krajské knihovně.

Bena Sessu znám jako neurovědce zabývající se hlavně metylendioxymetamfetaminem, kterému jakožto první lidské bytosti v Británii (zvláštní slovní spojení, ale nešť) byl legálně podán psilocybin v experimentu jiného neurovědce, Robina Carharta-Harrise z King´s College.

Kniha je to skvělá, dějiny drog zhuštěné do 64 (!) stran, čímž trumfne Stručné dějiny drog Antonia Escohotada (150 stran).

Vkusný design, chemické vzorce, smysl pro humor, co víc si jenom přát?

Doporučuji každému amatérskému, laickému neuropsychofarmakologovi/-žce.

drogy stavy změněného vědomí psychotropní látky

Autorovy knížky

Ben Sessa