Zlý duch Lumpacivagabundus aneb Ludrácký trojlístek: Kouzelná fraška ve třech jednáních https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156451/mid_zly-duch-lumpacivagabundus-aneb-lud-llr-156451.png 3 7 1

Fraška rakouského autora Johanna Nepomuka Nestroye s tajemným názvem Zlý duch Lumacivagabundus aneb Ludařský trojlist je považována za stěžejní dílo tohoto klasika 19. století. Trojice rozpustilých kumpánů holduje všem nepravostem, štítí se práce, toulají se a flámují. Ovládá je zlý duch Lumacivagabundus, král veselé bídy. Bohyně Štěstěny se s ním vsadí, že je přivede k řádnému životu. Způsobí zázrak, že vyhrají velké jmění. Jaký bude jejich osud? Kouzelná báchorka se poprvé objevila na scéně v roce 1835, a tak jako jiné hry tehdy oblíbeného dramatika se stala oblíbenou součástí divadelních repertoárů.... celý text

Literatura světová Divadelní hry

Líbilo se mi

rakouská literatura

Johann Nestroy
rakouská, 1801 - 1862
1901  60%Zlý duch Lumpacivagabundus aneb Ludrácký trojlístek: Kouzelná fraška ve třech jednáních
1956  60%Svoboda v Kocourkově
1954  76%Talisman
1968  70%Dva náměsíčníci aneb Nezbytné a nadbytečné
1990  80%Vídeňské lidové divadlo od Hanswursta Stranitzkého k Nestroyovi

Kniha Zlý duch Lumpacivagabundus aneb Ludrácký trojlístek: Kouzelná fraška ve třech jednáních je v