Žlutá jola

Žlutá jola https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82796/bmid_zluta-jola-YvG-82796.jpg 4 11 4

Příběh pro mladé čtenáře o chlapci, který s otcem a strýcem podnikne plavbu po Lipně a zažije na ní odhalení a zneškodnění tlupy pytláků.

AmberTom
29.08.2023 5 z 5

Znovu přečteno po více jak 35 letech. Letos jsme byli na dovolené na Lipně a já si vzpomněl na tuto dětskou knihu. Pamatoval jsem si ji jako pěkný prázdninový příběh a měl jsem obavy jestli si to současným přečtením nepokazím. Ale ne.
Chytla mě jako zamlada a bavila. Všechny ty popisovaná místa znám, ale po šedesáti dvou letech bohužel vypadají jinak. Samozřejmě byla poplatná své době, a tak jí ty soudružky a soudruhy musí člověk odpustit.
Není to krásné se vrátit do dětství...

Turlogh
11.03.2021 4 z 5

Takové ucházející vyprávění chlapce Vladimíra, který popisuje jeho, otcovu a strýcovu vodáckou výpravu žlutou jolou po přehradě Lipno a řece Vltavě, kde mají i tajný úkol. Objevit pytláky, kteří vykrádají sítě s rybami státnímu rybářství. Dobrodružné, vcelku napínavé čtení. Howgh.

Disease
12.10.2020 4 z 5

Jako dobrodružná knížka pro starší děti to určitě funguje více než dobře. I když z dospěláckého hlediska byl pro mě hlavní hrdina-vypravěč na pár facek, inu předpubertální období... Na ten slohovkový styl jsem si musel trochu zvykat, ale sedí tam.

Hooky
06.03.2016 5 z 5

I když stará, byla dobrá a napínavá z prostředí vody a rybolovu.

Petr Nevod
česká, 1922 - 1989