Zloba

Zloba https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366103/bmid_zloba-2Zn-366103.JPG 4 87 20

Přežiju,“ sliboval černému tichu. „Přežiju a vrátím se a budu vás strašit. Vás všechny…“ Začalo to jako stránka z Kámasútry. Nádherná Francouzka a její indický milenec spojeni v bílém žáru zakázané vášně. Výsledkem byl Michel. Vypovězen do nebezpečných ulic, vyrostl v uličkách Saigonu a stal se z něj divoký muž. Přežil, aby vykonal zběsilou pomstu za všechno bití a každou zradu. Obdařen živočišnou sexualitou a instinktem mistrného zločince, poháněn skrytou nesmiřitelnou zuřivostí, zanechal za sebou krvavou stopu, která se táhla od zapadlých uliček Bombaje až k pařížským bulvárům. A když se nakonec v soudní síní v Dillí rozezní soudcovské kladívko a svět očekává spravedlnost, Michelův osud závisí na posledním ironickém zásahu osudu.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , BB art

Venom , 1989

jasnyj
30.12.2023 5 z 5

Knihu jsem koupil kdysi v Levných knihách, cirka před víc jak patnácti lety. Co mi nejvíc utkvělo v paměti byl nářek čtyřletého Michaela, když ho opustila matka. Tehdy byla spuštěna ZLOBA.
Díky čtenářské výzvě jsem ji přečetl znovu a dávám zase pět hvězd.

petym
12.11.2023 5 z 5

Tadyta kniha má jen jednu chybu a to tu, že už jsem ji dočetl. Konečně po dlouhý době napínané od začátku do konce. A to jsem ji kupoval v Ostravě v knihkupectví jen za 29 Kč. Tady jedině famoznich 5*

PepaS409
18.07.2023

Pěkné a čtivé.

de6978
07.05.2023 5 z 5

Velmi čtivá kniha ... někdy člověka mrzí, že kniha už končí :-(

Michel má drsný osud, a jak vyroste, tak se prostě mstí a mstí ....

mi-380
26.10.2021 4 z 5

Tenhle autorův hrdina se zlobí opravdu hodně a celkem oprávněně. A díky tomu také pořádně zlobí. Až se mi hnusí. Falconer střídá náhledy do antihrdinových odpuzujících činů s přehledy informací o pátrání, které je zdlouhavé, pomalé, málo efektivní. Četba je to smutná a zneklidňující, čtenář musí ledacos překousnout, řádění Michaela je až monotónní. V poslední čtvrtině naštěstí graduje napětí a dochází k několika překvapivým kotrmelcům v ději.
Jak se občas po přečtení říká: „Problém jsem neměl s kvalitou textu (to u Falconera opravdu nehrozí), problémem byl charakter hlavní postavy. Velkým problémem.“
75 % (76 hodnotících s průměrem 88 %).

asam
05.04.2021 5 z 5

Oddychová četba. ale napínavá od začátku do konce.

ibs
26.05.2020 5 z 5

Jednym dychom, vyborne.

Dandy1
23.04.2020 5 z 5

Má to promyšlený děj bez zbytečných odboček. Díky. Bavilo mě to od začátku až do konce.

Jerry H
24.04.2019 5 z 5

Hodně silný příběh, čtivá kniha od začátku do konce.

lenkavildomcova
21.04.2018 5 z 5

Dobré, čtivé. Konec jsem předvídala.

Ječmínek
03.08.2017 2 z 5

Sednu si a vymyslím příběh. Nějaký dramatický. Víc dramatický! Ještě víc! V atraktivním prostředí. Ještě víc atraktivním. Hlavní zlosyn musí být zlý. A krásný. Víc zlý a víc krásný! Holky jak ho uvidí, musí omdlévat. A konec musí být efektní. Víc efektní!

Kerberos
27.06.2017 4 z 5

Dobrý čtivý příběh,napětí od začátku až do konce.

tuldas
11.07.2016 5 z 5

super čtení

Dymond
28.09.2015 5 z 5

Paráda, nenudila jsem se ani na jedné stránce...

Lothorien
12.10.2014 2 z 5

Nebylo to špatné. Jeho první knihu jsem četla Zmizelí, takže jsem očekávala trošku víc, ale bylo to čtivé ikdyž ke konci trošku už zdlouhavé.

astroweb
17.07.2014 5 z 5

Právě jsem dočetl, autorův majstrštyk, a to jsem od něj přečetl už docela dost knih. Skvělé!

MissBlack
04.08.2013 4 z 5

Půjčila jsem si to jen tak, obálka mě zaujala. Ani jsem netušila, že Falconer ve mě probudí budoucí zájem o knihy tohoto žánru. Ale stalo se. Protože byla vynikající!
Kolikrát jsem jen seděla, ohromená tím, co čtu, zcela v očekávání, co se stane, trnula jsem hrůzou, napětí bylo citelné. Dokonce s knihou trochu i procestuje, přiblížíte si poměry a "jak to na ulici chodí". Do té doby jsem nečetla takové knihy. Ale za tuto jsem byla ráda, neboť jsem zase rozšířila své "žánrové pole".

Edunka
07.08.2012 5 z 5

Sice to neni můj druh vybrané četby, ale velmi dobře napsané, osobně se mi líbilo zpracování, i zabarvené intimní scény a celkově vymyšlený děj, dále jak se odráží od reality v těchto zemí. Četla jsem i jiné knihy kde se zmiňuje o stejném nebo podobném prostředí či zemi, takže se shoduje i s vyprávěním jiných. Takže mám pocit z celé knihy, že takové věci se někde dějí. Knihu určitě doporučuji si přecíst - já se začetla.

RocketKing
31.10.2011 3 z 5

Ano, je to napínavé. Ano, je to čtivé. Ano, prostředí je vykresleno dokonale. Ale hlavní hrdina sbírá svoji motivaci jen proto, že to tak chce autor. Působí to strašně nevěrohodně a Colin Falconer z něj udělal nemilosrdného mstitele jen aby dostál názvu knihy.

Smiragl
18.07.2011 5 z 5

Neuvěřitelně napínavá knížka, od které se jen těžko odchází, vřele doporučuji. Navíc se jedná o výborný překlad do češtiny :)