Zlaté ruce aneb umění odejít

Hlavním hrdinou románu je ředitel chemického závodu. Po 15 letek řízení závodu musí ze své funkce odejít, protože už nestačí nárokům doby, která vyžaduje zavádění nových vědeckých metod, kdežto on patří ke generaci dělnických ředitelů, stavějících především na zkušenostech a praxi.

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115762/zlate-ruce-aneb-umen-115762.jpg 51
Vydáno, Práce

Pferdewechsel, 1974

Kniha Zlaté ruce aneb umění odejít

adelinka

Mala som problém nastaviť sa na štýl písania, nakoľko priama reč nie je označená úvodzovkami. Takže ten úvod mi trval dlhšie. Potom sa to tak pekne rozbehlo a koniec išiel veľmi rýchlo. Samotný dej mňa veľmi zaujal. Riaditeľ pre svoj podnik úplne žil. Dokázal sa pohybovať vo výrobe, s každým dokázal prehodiť slovo, pomohol kde sa dalo a to nie len pracovne. Urobil malú chybu, či po smrti ženy bol už natoľko unavený, že reagoval tak ako nemal? No nakoniec protivníci a nadriadení sa rozhodli, že na svoju funkciu už nestačí. Doba sa posúvala, nové metódy...... a bez vzdelania zastávať funkciu riaditeľa? Na vzdelanie času nezostalo. Po vojne bolo dôležité rozbiehať podniky. Je nutné riaditeľa odvolať a dať na jeho miesto niekoho vzdelaného a mladého?

Osudy a běsy
Porodní bába od řeky Hope

Werner Steinberg
německá, 1913 - 1992

všech 16 knih autora

Kniha Zlaté ruce aneb umění odejít je v