Zlaté ruce

Zlaté ruce https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115036/bmid_zlate-ruce-Xdc-115036.jpg 4 114 32

Příběh Bena Carsona. Kniha Zlaté ruce líčí životní osudy kluka, který má spoustu snů, ale ještě víc problémů - se školou a spolužáky, se svým okolím, sám se sebou. Zároveň je to ale i příběh muže, jež se vypracoval z outsidera na přednostu neurochirurgie Fakultní nemocnice Univerzity Johna Hopkinse. Autor v knize vypráví o svém dětství, studiu, ale z části popisuje i prostředí věhlasné kliniky, kde v tichu operačních sálů ožívají mnohdy ztracené naděje.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Advent-Orion

Gifted hands - the Ben Carson story , 1990

Marika Vanova
17.03.2016 5 z 5

Úžasná kniha, kterou jsem nepřečetla jedním dechem jen proto že jsem neměla tolik času najednou. Naprosto ji doporučuji k přečtení, i slza ukápla. U případu siamských dvojčat se mi až tajil dech.

farbi
08.12.2015 5 z 5

Veľmi dobré čítanie, kde doktor Carson rozpráva príbeh svojho života, detstva, štúdií aj profesionálnej kariéry. Krásne rozpráva o svojej mame, ktorá to nemala ľahké, ale svojich dvoch synov vychovala príkladne. Pre mňa osobne emočný príbeh, často mi stiahlo hrdlo a oči sa zaliali slzami, či už z dojatia nad tým, aké zázraky pre nás Boh robí (s čím mám sama skúsenosti a práve preto som chápala Benove pocity), alebo nad konkrétnymi príbehmi detí, ktorým Ben ako neurochirurg pomohol. Odporúčam každému, číta sa rýchlo a ľahko a je skutočne motivujúca. Kiežby väčšina doktorov bola taká ako Ben Carson, aký to človek!

kvetinkabrno
09.03.2015 5 z 5

Jak jít za svým cílem.....Nejlepší je si to přečíst....:-)
Věděl co chce a dostal to, protože byl cílevědomý, pilný a vzdělával se celý život. Jo...takového chlapa potkat, to je štěstí.

Amiran
26.07.2014 5 z 5

Pokud chcete knihu, ze které chcete získat odhodlání, tak je to přesně ona. Jen teď nemůžu uvěřit, že člověk jako Ben opravdu existuje... =)) Všechno jde, když si jdete za svým. nic není nemožné a ten kdo je líný a má v puse jen plno výmluv, tak ať se nediví, že mu peníze do kapsy chybí...

PatrikDi
02.01.2014 5 z 5

Kolik činností může člověk provádět oběma rukama, to nás někdy napadne, když se rozhodujeme o své budoucí profesi. Název kniny nám napovídá smysl a umění autora kniha, lékaře, člověka, který věří v sám sebe a Boha. Je tedy možné, že Carsonovi pomáhal se rozhodnout v jeho životě. Na tuto otázku si čtenář musí sám odpovědět. Ve mne vzbuzuje ujasnit si co chceme dokázat a kolik síly potřebujeme na zrealizováni svého plánu. Někdy je opravdu těžké dojít k vytčené cílové pásce, u Carsona bylo, stát se lékařem. Ač to je meta jen pomyslná. Vlastní a kariérní souboj u něj začíná. Nečetl jsem celou knihu jak někteří níže uvedení uživatelé. Stačilo mi proletět několik kapitol, abych poznal, že Ben Carson s černou barvou pleti neměl na růžích ustlanou. Svou vnitřní sílou a uměním dokázal prodlužovat život pacientům. Pro mne zásadní kapitola o siamských dvojčatech rodiny Binderových. Pár řádků dá čtenáři pocit křehkého stavu mezi tlukotem srdce a zástavou lidského orgánu. Jak slovy vylíčit průběh operace a sdělení rodičům radostnou zprávu, že jejich potomci jsou na sobe nezávislí. Říct jediné, vnímat svět zdravým tělem pro nás může být ten nejhodnostnější dar, který dostaneme.

Evička
22.12.2013 5 z 5

Moc hezká kniha, hezky napsaná a i když moc autobiografie nemusím, tato ve mně hodně zanechala. Dala mi hodně k zamyšlení. Pan doktor Carson je pan s velkým P, protože se dokáže vcítit do druhého člověka. Nemám ráda, když má doktor titul před jménem a za jménem , ale neumí se vcítit do nemocného člověka a ani s ním jednat. Ten pro mě není doktor i kdyby měl titulů milion. O hodně víc si budu vážit skromného doktora, který umí jednat s člověkem jako s člověkem a ne jako s nějakou věcí. A to si myslím, že
Ben Carson je. Moc hezké a vřele doporučuji. :-)

Eneo
17.08.2013 5 z 5

Myslím, že tato knížka může být inspirací pro mnohé, nehledě na to, jestli mají něco do činění s medicínou, či nikoliv.

Drimwisible
25.06.2013

Kniha sa mi dostala do rúk prostredníctvom kamarátky z rodiny adventistov. Určite som sa do nej nenáhlila, ale na odporúčanie mamy som sa do nej ponorila a nie nadarmo...Slová a silný príbeh ma neskutočne povzbudili a vzbudili vo mne obdiv voči zručným doktorom ako je Carson a to aj po osobnej stránke človeka. Určte doporučujem pre mladých ľudí aby si uvedomili svoje miesto na zemi a silu Boha. Krásna a dojímavá kniha s veľkými skutkami písaná skromným perom.

Roman04
16.03.2013

Kdo umí, ten umí, aneb nikdy není třeba házeti flintu do žita. Silný, lidský příběh.

Mrs.Domis
05.02.2013 5 z 5

Hodně moc dobrý příběh!

Kituna
05.02.2013 5 z 5

velice inspirativní kniha!! ..

tatruszka
10.01.2013 3 z 5

Tato kniha mě nejvíce zaujala případy, které Ben Carson popisoval. Nejsem křesťansky založená, ale líbilo se mi, s jakou vírou pracoval a jak se snažil najít svou duševní sílu právě ve víře. Také mě dost zaujal popis, jak jej jeho matka povzbuzovala k dalšímu a dalšímu zdokonalování a jak toho nakonec dosáhnul. Tuto knihu jsem měla přečtenou asi za dva dny a hned jsem ji půjčila kamarádce, která k tomuto tématu tíhne více. Jsem spokojená.