Zlá dcéra

Slov, ktorými by mohla opísať svojho otca, bolo viac ako dosť, ale ani jedno lichotivé. Jedného dňa si Robin vypočula telefonický odkaz od svojej staršej sestry Melanie, s ktorou prerušila kontakt. Rozbúšilo sa jej srdce a zmocnil sa jej záchvat paniky. Melanin odkaz bol hrozný – ich otca, druhú manželku a jej dvanásťročnú dcéru z predchádzajúceho manželstva postrelili pri násilnom vniknutí do domu a ležia v nemocnici v kritickom stave. Uplynulo už vyše päť rokov, odkedy sa Robin dištancovala od svojho otca, keď sa oženil s jej najlepšou priateľkou a zároveň bratovou snúbenicou. Pred piatimi rokmi dala zbohom svojmu rodnému mestu Red Bluff, vyštudovala psychológiu a stala sa terapeutkou s vlastnou praxou v Los Angeles. S Melanie sa nerozprávala viac než dva roky. Napriek vzdialenosti a času sa však Robin nezbavila minulosti. Teraz sa musí vrátiť k rodine, ktorú opustila. A keď sa Robin usiluje urovnať vzťahy so sestrou, zatiaľ čo otec je na pokraji smrti, rozmýšľa, či za tou tragédiou nie je čosi viac ako lúpežný prepad. Zdá sa, že všetci – jej nepredvídateľná sestra, neveľmi komunikatívny synovec, neprítomný brat – majú čo skrývať. A všetci sú v ohrození....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/377219/zla-dcera-8eI-377219.jpg 4.1186
Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (SK)

The Bad Daughter (2018)

Kniha Zlá dcéra

Izu

Kdysi výborná spisovatelka, která dnes už píše jen nudné a nezáživné thrillery.

Pavlnka

Nebylo to špatné, ale pro mne takové předvídatelné. Dočíala jsem jen proto, abych zjistila, jestli jsem měla pravdu. Asi jsem se na ni moc těšila.

biairicia

Čtenářka jasmína mi mluví z duše. Joy patří mezi mé oblíbené autory, takže jsem byla natěšená. A bohužel přišlo zklamání. Měla jsem moc velká očekávání. Za mě je to první slabší kniha této spisovatelky. Zase taková trága to určitě není, ale nějak se mě to moc nedotklo. Už jen: psychicky narušená terapeutka a tak mega vyzrálé dítě? Nevim bylo to takové celé divné :(

jasmína

Na knihu jsem se tolik těšila, moje oblíbená spisovatelka.

Ale nevím čím to, styl vyprávění hlavní hrdinky se mi nelíbil, vyústění jsem docela brzy uhodla, no veliké zklamaní po dlouhé době.....

Nemůžu dát víc hvězdiček, i kdybych chtěla sebevíc .....

L.Helena

Po minulé knize Povídej, co vidíš, kdy jsem do hodnocení psala, že autorka již vyčerpala svůj potenciál, jsem k této přistupovala s určitou skepsí. Musím se autorce omluvit, protože nyní ji Špatná dcera zase vyšvihla mezi mé oblíbenkyně. Dobrý příběh, hezky vykreslené postavy, čtivé, napínavé. Knížku jsem si opravdu užila a doslova jsem se těšila na každou chvilku, kdy ji zase budu číst.

SPOILER?
Kdo se teprve na Špatnou dceru chystáte, raději teď nečtěte dál.
Někde v půlce knihy mi hlavou bleskla myšlenka, kdo by za tím vším mohl stát. Sice jsem tomu moc nechtěla věřit, ale sem tam v knize byla nějaká zmínka, která tu mou myšlenku přiživila. No, a nakonec to tak opravdu bylo!

ArwenAragorn

Děj plyne pomalejším tempem, jak jsem u knih této autorky zvyklá. Opět se jedná o dysfunkční rodinné vztahy, na kterých autorka příběh staví. Dost mně unavovaly dlouhé dialogy, často o ničem. Závěr pro mě nebyl až tak překvapivý, ale připadal mi nějak nedotažený. Pro oblíbence Joy Fielding je to pořád dobrá četba.

Pozor SPOILER!

Některé věci mi vadily. Např. jsem nedokázala pochopit, jak si mohla Robin myslet, že by se starala o Cassidy, když sama měla psychické problémy. Nesedělo mi ani chování Cassidy, na svůj věk poněkud mimořádně vyzrálá ve slovech i činech. To, že jednala podle svých oblíbených hrdinů z filmů a seriálů mi nestačilo.

zdenaR

Další kniha od mé velmi oblíbené autorky, na kterou jsem již netrpělivě čekala.
Tentokrát jsem výjimečně odhadla i závěr.
Kniha se velmi dobře čte, děj a napětí vás nepustí.
Joy prostě nezklame :-)))

Januli

Ja nad vrahem nějak moc neuvažovala a překvapení na konci se ani nečekalo. Název knihy vypovídá za vše.