Zlá dcéra

Slov, ktorými by mohla opísať svojho otca, bolo viac ako dosť, ale ani jedno lichotivé. Jedného dňa si Robin vypočula telefonický odkaz od svojej staršej sestry Melanie, s ktorou prerušila kontakt. Rozbúšilo sa jej srdce a zmocnil sa jej záchvat paniky. Melanin odkaz bol hrozný – ich otca, druhú manželku a jej dvanásťročnú dcéru z predchádzajúceho manželstva postrelili pri násilnom vniknutí do domu a ležia v nemocnici v kritickom stave. Uplynulo už vyše päť rokov, odkedy sa Robin dištancovala od svojho otca, keď sa oženil s jej najlepšou priateľkou a zároveň bratovou snúbenicou. Pred piatimi rokmi dala zbohom svojmu rodnému mestu Red Bluff, vyštudovala psychológiu a stala sa terapeutkou s vlastnou praxou v Los Angeles. S Melanie sa nerozprávala viac než dva roky. Napriek vzdialenosti a času sa však Robin nezbavila minulosti. Teraz sa musí vrátiť k rodine, ktorú opustila. A keď sa Robin usiluje urovnať vzťahy so sestrou, zatiaľ čo otec je na pokraji smrti, rozmýšľa, či za tou tragédiou nie je čosi viac ako lúpežný prepad. Zdá sa, že všetci – jej nepredvídateľná sestra, neveľmi komunikatívny synovec, neprítomný brat – majú čo skrývať. A všetci sú v ohrození....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377219/big_zla-dcera-8eI-377219.jpg 4378
Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (SK)

The Bad Daughter, 2018

Kniha Zlá dcéra

ikul
03. prosince

Opravdu čtivý thriller. Trochu psycho a ve výsledku docela smutno. Evokuje to myšlenky na představy, že žít si v pohodlí zametaných cest nepřináší vždycky morální kvalitu.

Noisette73
18. listopadu

(+ SPOILER) Bylo to velice čtivé, odsýpalo to a prostředí bylo vykresleno velice barvitě, nechybělo napětí a já si vytvořila mnoho konspirací, kdo to mohl udělat, trošku bych to přirovnala k Andílkovi.
Zlo tam kde ho člověk nečeká je nejvíce nebezpečné, babičky věděly proč říkají "Pod svícnem je největší tma...."
Uvěřitelné a mrazivé.

maličkán
01. listopadu

Od autorky mám přečtenou většinu knih, řadí se k mým nejoblíbenějším. Špatná dcera o malinko slabší než ostatní, ale přesto dávám 4 hvězdičky. Bylo to čtivé a konec překvapil.

petrulkaa

Knihy Joy Fieldingové mám moc ráda a ani tato mne nezklamala. Napětí od začátku do konce, zajímavá zápletka, dramatické rodinné vztahy. Škoda jen, že byl i vztah dvou sester tak nehezký, bez lásky a upřímnosti. Odhalení vraha bylo pro mě neočekávané. Za mne má i tato kniha velké plus.

veronika8042

Moje první kniha od této autorky, budu přemýšlet, zda si přečtu další.
Kniha se mi celou dobu táhla, když jsem knihu odložila, tak jsem neměla pocit, že bych chtěla pokračovat. Další hvězdy přidávám, protože byl skvělý. Nečekaný, takže nakonec hodnotím kladně.

Pajina68

Knížka se ze začátku nějak táhla, ale ten konec stál za to.

KatyM.
26.12.2020

Knihy od J. Fieldingové jsem přečetla téměř všechny, ale tato byla taková zvláštní. Dočetla jsem, ale nijak mě neoslovila.

Runinka
26.12.2020

Tato kniha mě nějak nechytla.