Živý svet - Rastliny

Živý svet - Rastliny https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499397/bmid_zivy-svet-rastliny-ftv-499397.jpg 4 6 2

Táto kniha Vás oboznámi s extrémnymi javmi živej prírody. Popri informáciách o rekordoch z ríše rastlín Vám poskytne ucelený pohľad na pestré zloženie rastlinstva našej Zeme. Kniha je určená pre každého, kto sa zaujíma o prírodopis, biológiu a geografiu, a veľmi dobre poslúži pri vyučovaní na základných a stredných školách. Konkrétne informácie, sústredené na malom priestore Vám umožnia ľahšie si zapamätať prečítaný text a prispejú k rozšíreniu Vášho obzoru bez náročného štúdia. Veríme, že kniha vo Vás zvýši záujem o živú prírodu a pomôže Vám doplniť si doterajšie vedomosti.... celý text

Eeve
05.01.2023 4 z 5

Naozaj obsiahla knižka, čo sa týka rôznych botanických informácií. Dosť obsiahly úvod poskytne informácie od rozdelenia prírodných krajín, cez popis vývoja rastlinstva prakticky od vzniku Zeme, až po triedenie rastlín. Nasledujú samotné rekordy, i keď mám taký pocit, že autor by vedel priradiť nejaký ten rekord ku každej jednej rastlinke, len aby nám o nej mohol predostrieť článok :) Čo ale samozrejme nedehonestuje hodnotu daných informácií, ktorých je naozaj plná priehršť a sú veľmi zaujímavé. Neľutujem požičanie z knižnice, opäť som sa toho o niečo viac dozvedela.

Jarka_rybář
21.10.2020 4 z 5

Moc pěkná knížka. Užitečná, když se chcete dozvědět něco zajímavého o říši rostlin. Překvapil mne, že nejvyšší strom v historii byla douglaska tisolistá.