Život zn.: Hygge

Život zn.: Hygge https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377968/mid_zivot-zn-hygge-G4W-377968.jpg 4 242 84

Venkovské městečko Yulethorpe zažívá pošmourný, nevlídný podzim. Klára chce původně zůstat jen pár dní, aby si na vlastní oči prohlédla malebné okolí, které dosud zná jen z detektivního seriálu Vraždy v Midsommeru, který Dánové milují. Pak se však v Yulethorpu nečekaně objevuje Joe. Joeův život je pravý opak hygge – je pragmatický a výkonný a už dávno zapomněl, jaké to je radovat se z drobných životních potěšení. Joe a Klára nemají na první pohled téměř nic společného, přesto začne být brzy oběma jasné, že je k sobě něco přitahuje…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

The Hygge Holiday , 2017

JanaDor
21.06.2018 4 z 5

Je to milý, nenáročný, pohodový, romantický příběh o způsobu života bez stresu. Ukazuje, že je důležité odpočívat, dělat procházky, zkrášlit si doma prostředí, mít útulno. Je to moc hezké, nutí to člověka k přemýšlení, že na tom něco je a já tomu věřím. Je to přesně to, co kniha ukazuje, nečekejte nic vážného a převratného. Je to fajn, ale styl autorky je takový lehce strojený. Jak já vždycky říkám, chybí tomu jiskra, která by mě plně zaujala. Bylo to hezké, ráda jsem si to přečetla, ale hluboký dojem to ve mně nenechalo. To bude možná tím, že nejsem moc na svíčky a dečky, ale myslím, že odpočívat umím a to právě u knížek. Což jak určitě víte, je nádherný relax.

Ivuska.09
09.06.2018

Od této knihy je nutné nemít příliš velká očekávání. Pro mě to byl pohodový nekomplikovaný román, který příjemně plyne. Ideální čtení nejen na léto k bazénu, ale i na podzimní sychravé dny.

piquillio
02.06.2018 4 z 5

Trochu moc se s tím nadělá. Je to takové klasické z malého města. Celkem příjemné, postavy fajn, drobet nereálný hlavní milovník, ale není to nic, co by tady už nebylo. Aneb senzace se nekoná.

domina
01.06.2018 2 z 5

Nevím co k této knize říct. Četla jsem ji dlouho, asi čtyři dny, což u mě není zvykem. Nemůžu vyloženě povědět, že by se mi nelíbila, ale byla prostě o ničem a celá trochu pomotaná, nudná a závěr byl rychlý, jako by to už chtěla mít autorka rychle dopsané. Znovu bych si ji určitě nepřečetla.

životní pohoda, hygge

Autorovy knížky