Život zn.: Hygge

Život zn.: Hygge https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377968/mid_zivot-zn-hygge-G4W-377968.jpg 4 242 84

Venkovské městečko Yulethorpe zažívá pošmourný, nevlídný podzim. Klára chce původně zůstat jen pár dní, aby si na vlastní oči prohlédla malebné okolí, které dosud zná jen z detektivního seriálu Vraždy v Midsommeru, který Dánové milují. Pak se však v Yulethorpu nečekaně objevuje Joe. Joeův život je pravý opak hygge – je pragmatický a výkonný a už dávno zapomněl, jaké to je radovat se z drobných životních potěšení. Joe a Klára nemají na první pohled téměř nic společného, přesto začne být brzy oběma jasné, že je k sobě něco přitahuje…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

The Hygge Holiday , 2017

emmicka106
12.01.2020 4 z 5

Příjemná oddychovka, která mě donutila si to doma udelat vic hygge :)

VeronikaZ
06.01.2020 4 z 5

Rovnou přiznám, že knížku jsem si pořídila kvůli růžovoučké, blýskavé obálce a hygge v názvu. A četla jsem jí, když jsem chtěla růžovoučký, jednoduchý příběh se spoustou svíček a teplých ponožek. Když autorka potřebuje posunout děj, moc se s tím nemaže a prostě to udělá. Také si myslím, že z toho šlo vyždímat trochu víc, ale kolem dokola knížka splnila očekávání.

Arianne
05.01.2020 3 z 5

Příjemné počtení na dlouhé večery, ale něco tomu chybělo. Spousta svíček, dek, procházek, krásně vykreslení prostředí hračkářství. Ale dle mého na úkor postav a jejich vzájemných vztahů, v tomto ohledu zůstalo mnoho nevysloveného.

akinomV
31.12.2019 5 z 5

Moc příjemná romanťárna u které prostě od začátku víte, jak dopadne, ale stejně si to čtení užíváte a na konci máte radost, že to tedy fakt vyšlo :-D Neměla jsem žádná velká očekávání a byla jsem mile překvapená. Určitě v mé knihovně zůstane a ještě se k ní určitě jednou vrátím - alespoň bych chtěla, uvidím.

eva3992
29.12.2019 3 z 5

Příběh z anglického venkovského městečka Yulethorpe, které po velkém boomu zažívá odliv turistů, spoustu obchůdků a restaurací zavírá. I Luisa, majitelka hračkářství, se rozhodne odjet a zavřít svůj obchod. Naštěstí se jí do cesty připlete mladá Klára, která jí nabídne, že se jí o obchůdek i o byt postará a pokusí se krachující hračkářství postavit na nohy.

Sledujeme, jak se Kláře daří, jak se seznamuje s obyvateli městečka i s Luisiným synem. Dozvíme se tajemství Hygge, což je dánský styl života, ve kterém je dobré zpomalit a obklopit se pěknými věcmi a správnými lidmi.

Kniha upozorňuje na příliš rychlý styl dnešního života, kdy se nedokážeme zastavit, odložit telefony a počítače. Věnujeme se jen práci a zapomínáme na sebe i na své blízké.

Kniha je opravdu oddechovka, u níž si příjemně odpočinete. Od začátku je více méně jasné, jak to celé dopadne. Chvílemi tam jsou nereálné časové skoky i nereálné situace. Ale knížka splnila, co jsem od ní čekala, takže pokud chcete zpomalit, zabalte se do deky, uvařte si čaj a dejte se do čtení.

Delitka
15.12.2019 4 z 5

Kniha se dobře čte, ale už od začátku tušíte jak to celé dopadne.

denisa8946
25.11.2019 5 z 5

Krásná oddechová knížka, která je ideální na podzimní večery. Příjemný a klidný příběh, ale ne nudný. Je opředený malými tajemstvími, která čtenář postupně odkrývá. V popisných pasážích na čtenáře dýchne útulná a hřejivá atmosféra.
Moc se mi tato knížka líbila, dokázala ve mě potlačit každodenní stres a věčné spěchání prakticky za ničím. :)

Manifest blech
12.11.2019 4 z 5

Moc příjemné podzimní počtení. Krásně zahřálo.

alichek
10.11.2019 4 z 5

Moc milá knížka, skvělý realx na zimní večery, úžasná inspirace pro všechny jak si zpříjemnit život a přežít chladné nudné počasí. Hezky milostný příběh. Urcite doporučují.

TerezzL
03.10.2019 4 z 5

pohodové čítanie na chladné večery

denisa7430
26.09.2019 1 z 5

Nenáročný, pohodový, romantický příběh s průměrným dějem i zápletkou, avšak vnímavému člověku dokáže otevřít oči, aby se zamyslel, jak důležité je žít v harmonii, nestresovat se, a hlavně se radovat z maličkostí. Nicméně náročného čtenáře kniha zklame.

Kiyu
07.08.2019 4 z 5

Styl a žánr knížky mě úplně neoslovil ale bylo to příjemné odpočinkové čtení a nedalo se od toho tak lehce odtrhnout. Připadalo mi, že i já jsem součástí té malé vesničky a odpočívám s nimi :) je to určitě inspirace k zútulnění mého domova a nejen - člověk zpomalí, vychutná si čaj, pozoruje nebe.

jengibre
02.07.2019 4 z 5

Skvělá odpočinková knížka, která se čte úplně sama. Na pět hvězdiček to není, to zas neee, ale rozhodně má co nabídnout. Čekala jsem klasickou červenou knihovnu, která ničím nenadchne a kdyby v názvu nebylo slovo Hygge, pravděpodobně by se mi ani nikdy nedostala do ruky. Po začtení jsem však byla velice mile překvapena. Kláru jsem si naprosto zamilovala. Během čtení na mě přenášela úžasně pozitivní náladu a energii, díky které jsem dostala obrovskou chuť vrhnout se do ještě většího zútulnění mého domova. A právě za to dám knize s čistým svědomím 4*.

prcek19
17.06.2019 2 z 5

Není to moje první kniha o hygge, ale bohužel to byla nejhorší..docela sem měla problém se začíst a hlavně věřím, že časem si ani nevzpomenu o čem kniha byla

KateTheBlogger
05.05.2019 3 z 5

Příjemná oddychovka.

Reniee
14.03.2019 3 z 5

Je to taková "harlequinka" v hygge stylu. Sice naivní a nerealistická, ale pěkně se četla a ukazovala na problém dnešní doby. Což je přemíra práce, shon, stres, závislost na telefonu a neschopnost odpočívat a radovat se z maličkostí.

jsemvlastovka
09.03.2019 1 z 5

bylo mi jasný, že to nebude nic objevného, ale mám ráda občas něco nenáročného, oddychového. Tohle bylo ale tak strašně nudný, že vůbec nechápu, proč tu knihu někdo vydal.

klara225
28.02.2019 4 z 5

Z knížky nebudete zklamaní, pokud od ní nic neočekáváte, což poznáte už z názvu a anotace. Jednoduchý, milý příběh, který ve vás ale vůbec nic nezanechá. Čtvrtou hvězdu jsem dala za obálku.

jana79
24.02.2019 5 z 5

Jednoducha nenáročná,proste hygge. Pekne napsano,odpocinek zaručen,me zpříjemnila pár jizd vlakem do prace.

Zlatinka.Emilly
16.02.2019 4 z 5

Takový oddechový příběh. Klára dokáže vykouzlit útulno vlastně z ničeho. Nad příběhem, nad kterým čtenář nemusí vůbec přemýšlet, jsem zauvažovala o vlastním životě. Opravdu stojí dnešní hektický život za pár korun navíc? (No dobře, pro někoho pár tisícovek navíc). Člověk by měl dělat to, co ho baví, co ho nabíjí energií, v čem se cítí spokojeně. Jak já se cítím ve své práci? Datum jsem si už stanovila a už brzy mi k tomu postačí krejčovský metr, abych si odstřihla den po dni ty, které mě nepřináší hygge.

životní pohoda, hygge

Autorovy knížky