Život podle zero waste za třicet dní

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Život podle Zero Waste za 30 dní od autorky Anity Vandyke je dokonalý průvodce, který vám poradí, jak radikálně snížit množství odpadu, aniž byste museli zároveň radikálně změnit svůj životní styl. Ve své třicetidenní výzvě vám autorka poskytne nástroje, tipy a triky, jak se zbavit plastů a žít čistší a příjemnější život. Tato praktická kniha vás pomocí svěžího, pozitivního přístupu vyzývá k akci. Během třiceti dní se naučíte, jak se rozhodovat s ohledem na udržitelnost a etiku při nakupování, stravování, cestování, péči o tělo a v mnoha dalších oblastech. I malé změny mohou mít obrovský dopad. Budete-li postupovat podle uvedených jednoduchých rad a kreativních tipů, i vy přispějete k záchraně naší planety. V této knize vám představuje své tipy bojovnice s odpadem a bývalá inženýrka, která vyměnila život v nadbytku za život v ekologickém luxusu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421902/big_zivot-podle-zero-waste-za-tricet-dn-Eaw-421902.jpg 422
Žánr:
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Alpha book
Originální název:

Zero Waste Life: In Thirty Days, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Život podle zero waste za třicet dní

josefina_silena
11.04.2022

O zero-waste se docela zajímám (ačkoliv se asi nikdy nedopracuju k jedné sklenici odpadu za měsíc), takže když jsem na knihu náhodou narazila v knihovně, řekla jsem si, že jí dám šanci. Zalíbil se mi její formát, za velmi sympatické považuju rozdělení tipů na zero-waste život do tří kategorií podle toho, na co jste připraveni. Obecně ale kniha nenabízí nic nového pro člověka, který už nějakou dobu čte tematické blogy, "začátečníka" by asi nadchla více.

Kniha je napsaná především pro australské čtenáře, takže některé tipy jsou pro toho českého trochu mimo. Trochu mi vadilo, že autorka snad v každé druhé kapitole zmíní, že je vesmírná inženýrka a místy mi přišel překlad trochu nedotažený, ale jinak je to milé čtení, které neurazí, ale ani moc nenadchne. .

SuperSojka
19.12.2020

Autorka nepřináší nic zásadně nového, ale těch známých pár rad a doporučení určitě není zbytečné číst a připomenout si. Týkají se i zamyšlení nad tím, jak plýtváme naším volným časem. Na druhou stranu autorka žije možná bezodpadově, ale užívá si dlouhé cesty letadlem do dalekých zemí, což ve výsledku může mít horší ekologický dopad, než život bez plastů. Myslím, že to hezky zobrazuje problém západní společnosti, kdy se sice snažíme, ale stejně si ten luxus moderního života neumíme odepřít.


sporran
26.07.2020

Je to již několikátá knížka, kterou jsem k problematice bezodpadového "žití" přečetla. Úsporný, ale výstižný text, který se mi opravdu zapsal do mysli, tedy některé části. Úplně jsem neocenila třicetidenní výzvu, která se prolíná knihou tak nějak nenápadně. Spíš mi vyhovovalo rozdělení témat a grafika. Je také zajímavé porovnat autory těchto knih z různých světadílů, států... Mám z Austrálie osobní zkušenost a to, co píše Anita, tak mi tam tak nějak nesedí. Austrálie je prostě jiná je svém životním stylu, pomalejším životě, více propojeném s přírodou... Pěkná kniha na úvod i pro ty, kteří si chtějí ZW více ukotvit. Důležité je na titulní straně motto: Snižte produkci odpadu o 80 %. To je velká výzva. Autorka se v knize opakovaně věnuje myšlence sebe, coby kapce v moři. Ani ta kapka v moři to nesmí vzdát...

Ronny
26.01.2020

Přehledné, stručné, inspirující. Žádné převratné myšlenky pro toho, kdo si už o daném tématu něco přečetl , tam sice nejsou, ale i tak to člověka nakopne a donutí zamyslet se. Doporučuji.

Olous1
21.12.2019

Náhodný výběr v knihovně,kniha je moc pěkně napsaná.Pro mě zatím nejlepší co se téma týká....život bez odpadu atd.Za mě 100%.