Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě

Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/8886/bmid_zivot-po-zivote-uvahy-o-zivote-po-z-pQN-8886.png 4 203 39

Trilogie nejvýznamnějších knih R.A. Moodyho shrnuje "vzpomínky" lidí, kteří přežili svoji klinickou smrt se záběry poskytující prostor lidské naději. Moody v knize Život po životě seznámil čtenáře s výsledky svého výzkumu na téma: co člověka čeká po smrti. Shrnul vzpomínky lidí, kteří přežili klinickou smrt, a zjistil, že vjemy při umírání jsou u různých lidí podobné. Dokonce prý je podobnost tak velká, že lze specifikovat několik samostatných znaků, s nimiž se setkala většina lidí, kteří stáli na prahu smrti. Právě tato kniha, kterou napsal v 70. letech, byla první vědeckou prací o výzkumech jevů mezi životem a smrtí. Její závěry jsou ale dodnes pro část odborné veřejnosti naprosto nepřijatelné.... celý text

Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Odeon

Life After Live, Reflections On Life After Life, The Light Beyond , 1977

ZDENEK 1000
02.04.2017 5 z 5

Kniha je šíleně zajímavá.Myslím že se časem příjde na to že smrtí nic nekončí.

pálka1
10.11.2016 5 z 5

skvělá,ostatně jako každá jeho knížka

Hřibče
09.09.2016 5 z 5

Pro mě osobně byla kniha nesmírně čtivá a líbila se mi. Zodpověděla mi mnoho otázek a navnadila mě k přečtení dalších knih od tohoto autora. :)

šebory
21.05.2016

Jo,jo, tak někdy nevím, jestli chci pokračovat v existenci, snad jedině, kdyby mne čekal na konci tunelu život bez blbejch keců

Domi98
02.04.2016

prosím vás, ktorú knihu je lepšie venovať osobe, ktorá stratila manžela- Život po živote alebo Život po strate? ĎAKUJEM

Hodža
16.01.2016 1 z 5

Zažil jsem to...a nic z toho jsem neviděl, necítil...Nejblíže k tomu, co jsem zažil při klinické smrti, byl Jim Jarmusch ve svém filmu Mrtvý muž...ty obrazy, kdy Depp pluje v kanoi po řece a vidí ty šedivé a mrtvé břehy...proto jsem se také vrátil zpátky, do toho jediného života, byť těžkého, ale barevného a plného lidí...

anez66
07.05.2015 5 z 5

Kniha je šíleně zajímavá. Po přečtení je těžké myslet si, že by smrtí vše končilo. :)

pagac17
04.05.2015

Nesporně zajímavá kniha, jednající o lidském životě. Autor uvádí své a i jiné poznatky lidí o životě a po něm. Nedá se mi po přesně vystihnout, co ve mně kniha zanechala. Je to stále živé téma, zvlášť pro starší generaci, ale myslím hlavně pro ty, kteří prožívají konce života. Autor od onich čerpá jejich poznatky. Vše je zahrnuto do science fiction.

pagac17
04.05.2015

Pawlisman
02.04.2015 3 z 5

Kniha mě spíše zklamalo. Ano, Moody není žádný literát a spisovatel. O knize se těžko dá říci, že se čte hezky. Vše se navíc dokola opakuje a celé schéma není záživně postavené. Co se tematu týče, stále jsem trochu nevěřící, zázraky a tajemné zákoutí mozku umí ledacos. Ale autorovi věřím a pokud je tento vstup do posmrtného života pravdivé, což je možné, je to skutečně fascinující. Určitě zajímavé si přečíst, ačkoliv i já pak už některé pasáže přeskakoval, protože vše je kolem stejného - co známe víceméně z filmů, vystoupání duše ke stripu operačního sálu, světlo, duch, který proniká vším. Čekal jsem více. I ve smyslu stavby knihy a literárních kvalit i vzhledem k obsahu. 6,5/10

Red_Fox
11.10.2014 4 z 5

Moje první přečtená kniha, týkající se smrti a případného života po smrti. Myslím, že jsem si zvolila dobře. Po přečtením ve mě zanechala směs různých pocitů...
Probudila ve mne zvědavost, co asi bude, ale v pozitivnějším duchu, než tomu bylo doposud. Zklidnila mi myšlenky, vlastně celkově jsem pocítila větší vnitřní klid a Moody dokázal zodpovědět na většinu otázek, které by byly proti jeho studii - jestli to tak můžu nazvat.
Nejsem sice naprosto přesvědčena, že nejde pouze o aktivitu mozku a způsob těla, jak se vyrovnat s blížícím se koncem, ale ráda bych věřila, že smrtí začíná další život. To, že tu jsme, přece musí mít nějaký hlubší mysl.

Vždy, když jsem dočetla třetinu, říkala jsem si, o čem dalším vůbec může Moody ještě psát ?.. Přestože následující části přinesly nové, zajímavé informace, přistihla jsem se, že mě občas nedokázaly udržet v maximální pozornosti. Zkrátka, občas se něco opakovalo, ale nějak jsem s tím byla smířená od začátku :D

Každopádně kniha stojí za přečtení :) (Hodnocení spíše 4,5 hvězdy)

hanapaimen
20.07.2014 5 z 5

Velmi zajímavá a čtivá knížka. Nechtěla bych se s nikým hádat o to, zda je to pravda, či nikoliv - ale tomu, kdo o to stojí, kniha jistě nějaké odpovědi poskytne :)

aneleh18
13.02.2014 5 z 5

Ať už je to jakkoliv, kniha mi moc pomohla vyrovnat se se smrtí tatínka. Když mi po prodělaném komatu řekl, že se nemám bát, že se jednou znovu setkáme, protože už "tam" byl,udělala jsem vše pro to, abych knihu sehnala. S postupem času člověk samozřejmě pochybuje čím dál více, ale pokud by měla mít minimálně hodnotu jako podpora tápajícím, velice doporučuji.

lenkaknel
28.10.2013 5 z 5

Jedna z prvních knížek, co jsem na tohle téma četla a těm, co váhají, mohu jedině doporučit.

čohynka
08.03.2013

Super knížka, pomohla mi vyrovnat se se vším, co se dělo, když jsem utíkala hrobníkovi z lopaty... :)

cturad
27.11.2012 5 z 5

Svého času změnila můj pohled na svět.

Samik11
01.09.2012 5 z 5

Do této knížky jsem nahlédl, když ji měl zrovna kamarád. Přečetl jsem pár desítek stránek a knížku už jsem mu zabavil. :-) Během čtení moje nálada klesala, striktně racionální a vědecké uvažování přešlo do pozadí a dalo možnost mystickému a náboženskému smýšlení, které mi je víceméně cizí. Moody se snaží na záhadu smrti a života po ní nahlížet nestranně a dává prostor různějším výkladům. Nepřekládá tuto knížku jako studii, ze které by se mělo vycházet, a několikrát to opakuje. Věřícího člověka utvrdí ve nevěřícímu zavyklá s ateistickou židlí.

katrinn
30.11.2011 5 z 5

Tuhle knížku, jsem četla hodně dávno... kdysi mne toto téma hodně zajímalo.... přečetla jsem jí jedním dechem...mne rozhodně nutila číst do rána..opravdu zajimavé...:)

dusin
15.02.2011 3 z 5

Zajímavé. Dal jsem na doporučení a nezklamalo mě to. Nicméně mě knížka nenutila číst do pěti do rána.. :)

smrt reinkarnace ZPS - zážitek prahu smrti minulé životy

Raymond A. Moody