Život po strate

Život po strate https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153293/bmid_zivot-po-strate-pu3-153293.jpg 4 25 3

V knihe Život po strate, ktorú Moody napísal s Dianne Arcangelovou skúma, prečo nám smútok prináša toľko utrpenia a prečo sú niektorí ľudia schopní preniesť sa cez svoju stratu a stať sa silnejší, ako boli predtým. Autori v knihe nadväzujú na to, kde sa skončil Život po živote, a opisujú najnovšie výsledky skúmania zážitkov na prahu smrti. Potvrdzujú, že ľudia sa skôr vyrovnajú so smútkom, keď veria, že vedomie prežije telesnú smrť, lebo pochopenie „najväčšej záhady“ života so sebou prináša sebaistotu a vnútorný mier.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Ikar (SK)

Life After Loss: Conquering Grief and Finding Hope , 2001

Shindo
17.07.2023 2 z 5

Na jedno kopyto asi ako väčšina Moodyho kníh. Kým na zážitky blízkosti smrti sa pozerám s veľmi veľkou rezervou a mám pochybnosti o ich vedeckosti, uvedomujem si potrebu človeka odtrúchliť si stratu a odžiť zármutok. V tomto môže kniha niekomu pomôcť.

ejwa1937
24.03.2016 3 z 5

Rozhodně zajímavé čtení, ale prostě pořád nevím. Problém asi bude v tom, že jsem dost realista.

martinka_d
22.10.2013 3 z 5

určitě zajímá kniha, sice ne tolik jako Život po Životě, ale za přečtení určitě stojí!

Autoři knihy

Raymond A. Moody
americká, 1944
Dianne Arcangel
americká, 1945

Kniha Život po strate je v