Život na konci světa

od:


KoupitKoupit eknihu

Výprava do Patagonie, Ohňové země a Magalhãesova souostroví. S výňatky z děl předchozích cestovatelů, s mapami a slovníčkem.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33215/zivot-na-konci-sveta-33215.jpg 4.415
Orig. název:

La Vie au bout du monde (1979)

Žánr:
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
angloumene
06.01.2017

Život na konci světa nabízí dobře skloubenou kombinaci vědeckého deníku a zajímavého popisu přirodních i kulturních krás jihu Jižní Ameriky. I když je vše představeno jen v psané podobě, na čtenáře až dýchne realisticky ztvárněná, někdy krutá ale přesto neuvěřitelně krásná příroda tohoto kousku země. Podstatná část knihy se věnuje historii a kultuře tamějšího, v podstatě vyhynulého Indiánského kmene, který podobně jako mnoho dalších téměř zanikl po příchodu západní civilizace.
Celkově mohu toto čtivé dílko doporučit snad každému, zejména ale všem mladým biologům, či kulturologům, kteří přemýšlejí o tom, že by se těmto zajímavým tématům mohli věnovat i dál, třeba na vysoké škole.

tlllk
18.08.2016

Začiatok bol ťažký (nudný, veľmi faktografický), v dnešnej dobe 4K videí na YOUTUBE to už nikoho neohúri. Ale potom sa to celkom rozbehlo, celkom zaujali pštrosy a veleryby, ale asi najviac popisy domorodcov .... mohol by si preložiť "Zajtra pôjdem na ryby". Nie, nemohol, zajtra nebude počasie na rybačku ..... :)

Bohužiaľ niektoré z príznakov stretu dvoch civilizácií na odlišnom vývojovom stupni , ako je útlm vlastnej výroby, nesebestačnosť v produkcií niektorých komodít môžem sledovať už aj u okolo seba ....

Štítky

Patagonie

Autoři knihy

Yves Paccalet

Yves Paccalet
francouzská, 1945

Jacques-Yves Cousteau

Jacques-Yves Cousteau
francouzská, 1910 - 1997

Uživatelé mají knihu

v Přečtených21x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených1x
v Knihotéce31x
v Chystám se číst4x
v Chci si koupit1x