Život hore nohami

Život hore nohami https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225229/zivot-hore-nohami-8yR-225229.jpg 4 64 13

„... perfektné miesto, perfektné šaty, perfektné kvety, stoosem hostí – a jeden úplne dokonalý Potkan.“ Tridsaťročná Rosalind Shawová, ktorú jej snúbenec bez vysvetlenia zanechal pred oltárom, podľa očakávania upadne do dlhotrvajúcej depresie. Tá ju núti sledovať priveľké množstvo televíznych programov počas dňa, popíjať a zanedbávať prácu. Ani sprchovať sa jej už nechce tak pravidelne, ako by si to želala jej matka, najradšej chodí v teplákoch a obrovských sandáloch kristuskách. Po niekoľkých mesiacoch v znamení alkoholu a slabej hygieny sa Ros presťahuje z Londýna do St. Albansu a začne nový život ako spolumajiteľka kníhkupectva s názvom Chapters. K jej spolupracovníkom patrí intelektuálny a veľmi neprístupný Andrew, láskavá a skvostná Georgina a voľnomyšlienkarská šarmantná penzistka Joan, ktorá obľubuje amatérske divadlo a verejné obnažovanie. Práve keď Ros pociťuje, že život by sa mohol začať pomaly zlepšovať, jej nadmieru zarastený sused Daniel zaklope na dvere s kyticou kvetov, nervóznym úškrnom a dosť smutnými novinkami.... celý text

Tebby
10.01.2021 2 z 5

Knížku jsem dostala před 3 lety a odkládala jsem ji hlavně díky příšerné obálce. Teď jsem se do ní konečně dokopala, ale bohužel následovalo zklamání. Většinu času mi příběh přišel dost mdlý a nudný. 2*

Janík511
17.12.2018

Kniha zakoupena ve výprodeji, nic závratného jsem neočekávala, ale chyba. Kniha mne od počátku zatáhla do děje, hrdinka i přes různá úskalí došla svého štěstí. Jednoduše dobře napsaná kniha, humorná a velmi čtivá. Jsem ráda, že jsem na ni narazila a ráda se k ní vracím.

Peťk@
16.08.2017 5 z 5

Moc pěkně se mi četla, jednoduché téma, ta správná dávka humoru. Parádní oddychovka..ideální na dovču.

Ms.Iris
06.12.2016 2 z 5

Obal pekný, názov zmysluplný ale to je všetko. Mňa jednoducho taketo bezduche knihy neberú. Prvých 50 strán bolo pre mňa utrpením. Chcela som to už vzdať. No potom sa tam ako tak nieco dialo..no aj tak mňa dej nepohltil a kniha k sebe nepriputala..bohužiaľ.

sarkap123
19.11.2016 3 z 5

Oddychová knížka, jen chybí nějaká větší zápletka. Knížka se četla dobře, ideální pokud chcete proložit náročnější četbu něčím lehce humorným a oddychovým. Dvě hvězdy dávám dolů za chybějící zápletku.

Dadula118
21.08.2016 4 z 5

do knižky jsem se začetla rychle,Ros je příjemná a její "trapasy" s Danielem humorné.Nečekejte nějakou zápletku,je to opravdu pěkné letní počtení.Celou knížku jsem čekala na rozuzlení s Krysou ,ale to jsem fakt nečekala...

klarinka9974
11.09.2015 4 z 5

Na dlouhé zimní dny skvělá četba. Příběh vás zaujme, Ros si zamilujete protože je zábavná a okouzlující. Kniha se čte sama, je srandovní, zamilovaná a plná neočekávaných chvil. I přesto že vás konec rozhodně nepřekvapí, knihu si rádi dočtete až do poslední stránky.

bookcase
02.09.2015 4 z 5

Milá oddechovka na horké letní dny nebo chladné zimní večery.

luciefeix
29.08.2015 3 z 5

prijemná oddychovka , ikdyz predvídatelný konec ale uzijete si to :)

Clarsy
16.08.2015 3 z 5

Příjemná oddychovka na léto k vodě..

jasmína
14.06.2015 2 z 5

Čte si sice dobře, ale ve finále je to na mě už hodně červená knihovna, takže jsem trochu zklamaná, předvídatelný konec už snad skoro od začátku.

PetraBery
03.06.2015 3 z 5

Nebylo to špatné čtení, taková celkem i vtipná oddychovka... Znova bych jí ale nečetla, zase až taková hitparáda to nebyla. Za mě průměr.

Safienka
24.02.2015 4 z 5

Dobré, čtivé. Ros zažije veřejné ponížení, když jí snoubenec nechá před oltářem. Kdo by to nenesl těžce a špatně se z toho dostával? Třeba taková lehce natvrdlá, ale vcelku vtipná Rosalinda. Díky kamarádovi se odstěhuje, najde novou práci, nové přátele a narazí na podivného souseda. Musím teda říct, že občas to bylo až zdlouhavé, někdy jsem si říkala, že se nic neděje a chtělo by to víc akce. I přesto jsem knihu s chutí dočetla až dokonce a dočkala se romantického závěru.

Autorovy knížky

Jo Platt
britská, 1968
2015  70%Život vzhůru nohama

Kniha Život hore nohami je v