Život Galerie hlavního města Prahy 50

Život Galerie hlavního města Prahy 50 https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521956/bmid_zivot-galerie-hlavniho-mesta-prahy--v0Y-521956.jpg 4 1 1

Publikace byla vydána u příležitosti výstavy Život Galerie hlavního města Prahy 50, konané v Domě U Zlatého prstenu od 25. 9. 2013 do 5. 4. 2014.

xulij01
01.09.2023 4 z 5

Katalog vydaný k 50. výročí Galerie hlavního města Prahy. Primárně se jedná o obrazovou publikaci, textu v knížce zas až tolik nenajdeme. První stránky jsou věnovány historii galerie, vše je prokládáno bohatou obrazovou přílohou (umělecká díla, fotky výstavby, architektonické plány, výstavy). Každopádně je to probráno velmi stručně. Hlavní část knihy mapuje 25 nejvýznamnějších výstav, textu opět najdeme poměrně pomálu, coby obrazová příloha slouží fotky děl, vlastní výstavy, doprovodných katalogů, plakátů.

Vcelku zajímavá knížka shrnující činnost galerie. Tištěná je na kvalitním papíře a reprodukcím se dá těžko něco vytknout. Každopádně publikace trošku plácá místem, "prázdné" stránky mezi jednotlivými výstavami jsou naprosto zbytečné, chyběl mi taky doplňující text u uměleckých děl (jako rozměry, technika, čtenář se dozví akorát název, rok vzniku a pořízení). Za prolistování knížka stojí, některé informace jsou zajímavé, například v roce 1940 nakoupila dílo Cihelna (Emil Filla), autor v té době již rok byl koncentračním táboře.