Život a jiné nesrovnalosti

Život a jiné nesrovnalosti https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410062/bmid_zivot-a-jine-nesrovnalosti-1Wp-410062.jpg 4 17 6

Kniha nenápadná názvem, formou i obsahem, ale která čtenáři nabízí zvláštní sourodý svět. Svět vtipný, radostný a harmonický, i když často plný překvapení a drobných nezdarů. Je složena z autentických facebookových statusů, které autorka vnímá jako svébytnou literární formu. Je to kniha o údivu nad nevšedností všedního života. Krátké texty jsou řazeny do tematických cyklů a mapují autorčin běžný život od půvabných projevů ženské marnivosti přes prožitky z cestování, sportování, čtení, zaujetí vlastní prací redaktorky a překladatelky až po výchovu dětí a hlubší zamyšlení o paradoxech života. Autorka neopouští půdu lehké sebeironie, její humor není jadrně třaskavý, ale tichý a nenápadný, zato déle zůstává v podvědomí čtenáře. Svět Michaely Škultéty je světem, ve kterém čtenář rád pobude, a do své reality se pak vrátí osvěžen a pln úsměvně zdrženlivého optimismu.... celý text

uzivatel1190
29.05.2023 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jde o soubor statusů, tak nečekjet žádný děj. Nicméně bavila jsem se, knížka ideální do autobusu či čekárny.

VůněKnih717
14.08.2021 4 z 5

Ono se to hůř čte, protože je to sled fejsbukových statusů, jsem prostě zvyklá na děj... ale nakonec jsem se přes to nějak dostala a líbily se mi hlavně její příhody s dětmi :-)

pagac17
24.10.2020

Znamenitá kniha od této autorky, vtipné texty na každé stránce, výborně jsem se pobavil. Budu se snažit vypůjčit a nebo koupit její další publikaci-Žena filmového kritika.

karolina8709
15.07.2020 5 z 5

Moc milá kniha, myslím, že i autorka musí být moc milá osoba. Každopádně je super přečíst si myšlenky, co lidi běžně píšou jako statusy, ale mít v ruce knihu místo smartphonu.

lubosh
16.06.2020 5 z 5

Takový ten pocit, když si na tak malém prostoru přečtete tak hodně.

Alena_S
15.11.2019 5 z 5

Málokdy mě kniha zaujme tak... vzestupně. :-) Nejdřív mi textíky připadaly jako takové plkání, vážně příliš mnoho vět začíná "Takový ten pocit", ani na FB jich tolik není. Ale nejdřív mě rozřehtaly kouzelné hlášky jejích dětí, pak mi přirostla k srdci i autorka (a kocouři! :3 ) a nakonec mi bylo líto, že už je konec.

Autorovy knížky

Michaela Škultéty