Živé Kvety: Perute

Živé Kvety: Perute https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270015/bmid_zive-kvety-perute-Sye-270015.jpg 5 3 1

Kniha obsahuje 5 rozhovorov Pištu Vandala s jednotlivými členmi Živých kvetov a taktiež texty pesničiek (v slovenčine i angličtine), ktoré zazneli na koncerte v Klube za zrkadlom. Súčasťou knihy sú aj čiernobiele fotografie z koncertu, ktorých autorkou je Lucia Bartošová. Námet, koncepciu a realizáciu tohto projektu má na svedomí Ladislav Snopko, ktorý v úvode knihy o Živých kvetoch napísal toto: "Živé kvety sú neopakovateľným zjavomna scéne slovenského rocku. Je to kombinácia priamočiarosti a jemného citu zároveň. Keď počúvate ako sa nad Bálikovými kompozíciami klenie Luciin neškolený, no absolútne presvedčivý hlas, nič vám nebráni uvažovať o tom, že "pravda a láska" sú síce v dnešnom pragmatickom svete takmer na smiech, ale ako v tej rozprávke, čo keď je naozaj soľ nad zlato?"... celý text

mirektrubak
14.11.2017 5 z 5

„Možno sú niektorí ľudia na to, aby im stále niečo chýbalo, písali o tom, či spievali, a iní, ktorí trpia nejakým citovým zranením, alebo hľadaju a tápu, si v tých ich písačkách nachádzali liek a úkryt. A niekedy aj silu ísť ďalej. Stále viac sa mi zdá, že je možné, že to takto nejak funguje. Sme rozdielni. Nie sme tu na to, aby sme splňali normy.“
(z rohovoru s Lucií Piussi)

Pro příznivce kapely Živé kvety je tahle série rozhovorů zajímavou možností, jak se o svých oblíbencích dozvědět něco víc. A protože se bez výjimky jedná o příjemné, zábavné a chytré lidi, tak se rozhovory čtou velmi dobře - speciálně zpěvačka Lucia ve svých odpovědích nezapře vypravěčský talent (její kombinace přisprostlé otevřenosti a něhy mě nadchla už v jejích povídkách) a její část bych snad doporučil i čtenářům, kteří o Živých kvetoch nikdy neslyšeli.
Líbilo se mi, jak o sobě členové kapely navzájem mluví hezky, potvrdilo to dojem, který z Živých kvetov mám vždy při sledování koncertů (a fakt, že spolu jsou ve stejné sestavě už deset let to jen potvrzuje).

Takže bych asi měl pod vlivem Perutí napsat, že jsem teď ještě větší fanoušek a budu navštěvovat jejich koncerty ve větší míře. Jenže to nejde. Protože na jejich vystoupení nemůžu chodit častěji, když už teď na ně chodím pokaždé a nemůžou stoupnout v mém soukromém rankingu popularity, když už předtím byli jasně nejoblíbenější ;-))

A na závěr ještě jednou Piussi: „Ak niekto tvrdí, že pravda je relatívna, môže sa ísť dat vypchať. Nič iné sa neoplatí hladať, nič iné sa na tomto svete ani nedá nájsť. Pravda o živote, o sebe, o láske. Teraz som si prečítala jeden citát a zabudla, kto ho vyslovil, tuším Chesterton ... ‚Všechno nakonec závisí od toho, jestli pravdu dáváme na první či druhé místo‘ “