Zimní voják

Zimní voják https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413610/bmid_zimni-vojak-GuR-413610.jpg 4 137 52

Příběh o válce a medicíně, o nalezení lásky, když ji člověk nejméně čeká, příběh o chybách, které děláme a jak se je snažíme odčinit. Vídeň 1914. Luciovi je dvaadvacet a studuje třetí ročník medicíny, když v celé Evropě propukne první světová válka. Uchvácen romantickými příběhy o statečných chirurzích v první linii narukuje jako jeden z mnoha, neboť očekává místo v dobře zajištěné polní nemocnici. Když však dorazí na místo určení, čeká na něj zrekvírovaný kostel zastrčený vysoko v odlehlém údolí Karpat, krutý mráz a pacienti umírající na tyfus. Ostatní lékaři utekli a zůstala jen jediná, ale o to záhadnější řádová sestra Margarete. Avšak Lucius ještě nikdy nedržel v ruce chirurgický skalpel. A zatímco v zimní krajině zuří válka, mladý muž zjišťuje, že stále více propadá kouzlu této ženy, pod jejímž vedením se musí učit surové, provizorní medicíně. Jednoho dne přivezou ze zasněženého průsmyku vojáka v bezvědomí, v jehož vojenském kabátu najdou pod podšívkou prapodivné kresby. Zdá se, že všechny naděje na jeho záchranu jsou marné, dokud Lucius neučiní osudové rozhodnutí, které navždy změní životy doktora, pacienta i sestry. Z pozlacených tanečních sálů císařské Vídně až do zamrzlých lesů východní fronty; z primitivně vybavených operačních sálů na bojiště, která se otřásají pod kopyty kozácké jízdy. Zimní voják je dojemný příběh o válce a lékařství, o rodině, nalezení lásky uprostřed bouřlivých převratů dějin a také o chybách, kterých se dopouštíme, a o vzácných možnostech odčinění.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Jota

The Winter Soldier , 2018

Mychaela
29.10.2019 3 z 5

Silný příběh, to bez debat, a skvělý konec, i když ne happy-end (ale ten nebývá ani v životě), i tak jsem ale od knihy čekala víc, bohužel...

ivetdos
23.10.2019 4 z 5

Ze začátku jsem přemýšlela, jestli knihu neodložím, moc mě nebavila, ale jsem vážně ráda, že jsem to neudělala. Protože tohle rozhodně není plytký román o dvou zamilovaných lidech, je to krásná kniha s hlubokými myšlenkami, která vás totálně pohltí. Doporučuji!

okeey
21.10.2019 5 z 5

Tato kniha rozhodně není pro každého, není to jednoduché čtení, ale jaká kniha tohoto tématu je, že? Jednak je to román válečný, ale také milostný. První třetina knihy nebyla vůbec jednoduchá, jelikož se autor rozepsal v odborných lékařských termínech, ale když vydržíte, tak rozhodně nebudete litovat. Některé okamžiky, které jsou v knize popsány, nejsou pro slabé nátury, ale i přesto se mi s Lucienem špatně loučilo. Zase jeden příběh, který mě chytil za srdce a bude mi v mysli dlouho rezonovat. Další kniha, kterou bych zařadila do povinné četby, protože ,,všechno špatné", co se vám na příběhu může zdát, má svůj důvod. Vřele doporučuji!

Sabča92
30.09.2019 4 z 5

Příběh odehrávající se v době 1.světové války. Začátek byl velmi těžký - autor se velmi rozepsal a to i v oblasti medicíny (velmi krutě a naturalisticky). Na pozadí dramatických událostí se zrodil i milostný příběh, který ale k příběhu padl jako hrnec na zadek. Knihu mohu doporučit náročnějšímu čtenáři. Zimní voják není snadná kniha, ale pokud se dostanete přes první třetinu, knihu budete jen stěží odkládat.

sadlo
29.09.2019

Skvělý román. Výborně se čte.Také doporučuji studentům středních škol, rozšíří jim obzor o 1.světové válce. K maturitě se jim to bude hodit. Nebudou se nudit, kniha má děj.

denisa7430
26.09.2019 4 z 5

Nádherně napsaný román z období první světové války o odhodlání, odvaze, neuvěřitelné píli a oddanosti.

Costanzo
25.09.2019 5 z 5

Zimní voják je částečně válečný a částečně milostný román. Uchvátí vás krása tehdejší Vídně, ztracený svět minulosti na zamrzlém bojišti východní fronty, překrásný příběh o lásce a fatální rozhodnutí Lucia, které změní životy všech. Příběh plný bolestných emocí a chvil naděje s nádherně vykreslenými postavami. Kniha nepopisuje válku jako takovou, spíše se soustředí na práci lékařů, dává nám nahlížet do příběhů zraněných vojáků, ale i tak je to velmi silný příběh. V některých částech knihy jsou zachyceny opravdu šílené momenty, které vás nenechají rozhodně klidnými a zahalí vaši mysl temnými mraky. Sledujeme zdrcující sílu války, která si bere vše jako ničivá vichřice. Autor zasadil provizorní nemocnici na „okraj“ světa do kruté zimy, zahalil ji do hábitu smrti a pokropil hektolitry krve. I když je začátek knihy poměrně složitý, stejně je to nádherná kniha s dechberoucím příběhem.

Ivulka432
17.09.2019 5 z 5

Román o neskutečné lásce k Medicíně (ano velké „M“) ale i jediné a životní lásce na pozadí 1. světové války. Příběh plyne lehce a svižně. Po přečtení knihy si člověk uvědomí, jaký máme blahobyt a lékařskou péči a štěstí, že žijeme v roce 2019 a nikoli v období jakékoli války.

zuzana2599
13.09.2019 5 z 5

Dechberoucí, silný a krásný příběh. Příběh plný bolestných emocí, chvil naděje, smutku a hledání ! Přiznávám, že první třetina knihy mě nějak výrazně nezasáhla, ale zbytek knihy byl jednoznačně nádherný. Jen stěží a se smutkem v duši jsem knihu po dočtení zavírala. Nechtěla jsem se s Luciem a Margarete rozloučit... Takový konec jsem opravdu nečekala. Chcete-li si zase jednou přečíst příběh, který vás chytne za srdce, pak je tu Zimní voják !!

sirojezkin
06.09.2019 5 z 5

Kamarádka mi knihu půjčila s tím, že začátek je složitý, ale pak už se to čte dobře. Já to měla přesně obráceně. Díky tomu, že jsem zdravotník mě velice bavil začátek, který se týká studia medicíny . Potom už to byla červená knihovna. Jinak kniha je bezvadná. Zjistila jsem spoustu nových věcí o první světové válce. Pěkně se to čte od začátku až do konce. Doporučuji !

Bobina74
01.09.2019 4 z 5

Nenechte se odradit začátkem příběhu, protože kniha se vám odvděčí úžasným, lidským příběhem, který si zamilujete. Moc hezké čtení.

sioux
28.08.2019 5 z 5

Naprostá fantazie. Uvěřitelný příběh, hrůzy první světové, krásný příběh lásky, autentický hrdina, úžasná Margarete, velmi kvalitní styl a slovník, v podstatě bez chyb. Přečteno jedním dechem. Howgh!