Zimní příběh

Zimní příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182296/bmid_zimni-pribeh-lSr-182296.jpg 3 154 57

Zimní příběh je kniha a příběh o lásce, která se stala předlohou pro stejnojmenný film s Colinem Farellem v hlavní roli. O čem vypráví Zimní příběh? Hlavním motivem je osudová láska, která trvá napořád a přežije všechno. Nelze ji odehnat, protože ji člověku staví do cesty sám osud. Jedné zimní noci se vypraví irský zlodějíček a sirotek do velkého krásného domu, který vypadá opuštěně, aby tam něco ukradl. Jenže dům není prázdný. Sice všichni někam odjeli, ale v domě zůstala nemocná dívka, která nebyla schopná odjet s rodinou. Jmenuje se Beverly a postupně ukazuje Peterovi svůj svět i svou duši. Peter se neumí ubránit citu a do dívky se beznadějně zamiluje. Když mu Beverly zanedlouho zemře doslova v náruči, mohlo by se zdát, že je konec velké lásky. Ale není tomu tak. Zimní příběh dál pokračuje. Osud posílá Petera do budoucnosti, kde bude mít možnost svou lásku zachránit...... celý text

Romány Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Jota

Winter's Tale , 1983

bookcase
03.08.2018 4 z 5

Hodnotím čtyřmi hvězdami, je napsaná barvitě a zajímavě, jen jsem neměla čas se na ni soustředit, takže jsem v půlce čtení vzdala. Snad někdy příště znovu, za dlouhých zimních večerů.

chodícírohožka
18.04.2018 3 z 5

velká kniha s pravděpodobně stejně velkou a hlubokou myšlenkou, kterou jsem ovšem zřejmě úplně nepochopila... autor se vyžívá v popisu všeho, co jej zrovna napadne, jakkoli to s příběhem nemusí úplně souviset, takže čtení chce jistou dávku trpělivosti a pochopení. některá zajímavá líčení a slovní obraty pak kazí nedobrý překlad a překlepy. hlavní postavy mají sice rozdílné životní příběhy, ale naprosto stejné charakterové rysy, myšlenkové pochody, zájmy a mluví stejně zbytečně květnatě jako sám autor (jemu však lze tuhle skutečnost prominout). kniha má mnoho chyb, ale přesto mě něčím zaujala a chvílemi i bavila (především některými povedenými popisy ať už čehokoli nebo nápady), nicméně znovu ji už do ruky nejspíš nevezmu.

lucik2005
04.04.2018 odpad!

Jedno velké zklamání. Na začátku běží kůň, přišlo mi to jako naprosto nekonečná pasáž. Velmi zajímavě byly rozepsané jednotlivé příběhy hlavních postav. Hezky se to četlo a chtěla jsem vědět jak to bude pokračovat. Ovšem poslední část knihy byla pro mě jedna velká katastrofa. Úplný nesmysl. A hlavně zklamání. Příběh o ničem.

Makaja
03.03.2018 2 z 5

Film se mi líbil vizuelně, trochu smysl mi dával až napodruhé a tak jsem se těšila na knížku, protože knihy obvykle bývají lepší. Ovšem tady přišlo veliké zklamání, forma psaní mi naprosto nevyhovovala, ztrácela jsem se, do čtení jsem se musela nutit a přiznám se, že s výhledem na 800 stran takového textu jsem občas přeskakovala řádky. Ani kouzelná atmosféra na mě nedýchala, nejkouzelnější tak nakonec zůstal obal.

alexvera
31.12.2017 4 z 5

Mnohonásobně lepší než filmové zpracování. New York, magie a láska která překonala čas.

Sídlištník
16.12.2017 3 z 5

Vadil mi celkem atypický styl psaní, ale příběh byl zajímavý.

Danka22
21.11.2017 3 z 5

Kniha je napsaná takovým zvláštním stylem, který není pro čtenáře úplně jednoduchý. Souhlasím, že se příště raději podívám na film, než se znovu začíst do knihy.

Kessetra
25.09.2017 1 z 5

Nějak jsem nepochopila, co tím chtěl básník říct. Byla to pro mě strašná nuda, ale jelikož nemá ráda nedočtené knížky, tak jsem se, ano, po velice dlouhé době, dostala až na konec. Autor si tedy opravdu vyhrál se všemi slovíčky, bylo to poetické, ale děj? Tak trochu (hodně) mi tam něco chybělo. Zároveň bych ale tak polovinu textu odstranila. Snad si kniha získá nějaké čtenáře. Za mě velmi slabé.

Eorin
02.07.2017 4 z 5

Vím, že znovu ji číst nebudu, upřímně si raději pustím znovu film, ale TA ATMOSFÉRA!! Krása.

Maja256
04.06.2017 odpad!

Tak horší knihu jsem snad nečetla. Opravdu mě zklamala. Když jsem si ji kupovala tak jsem byla natěšena, protože takove žánry miluji. Ale musela jsem v pulce skončit, nedalo se to číst, byla jsem uplne prázdna a vyčerpaná.

martina.culik
29.05.2017 4 z 5

Knihu jsem četla dlouho a ne úplně snadno - přesto mě příběh bavil. Je to prostě něco úplně jiného. Nemám moc ráda poetické a filozofické knihy, mezi které bych tuto alespoň z části zařadila, ale Zimní příběh mě bůhví proč oslovil.0
Fandila jsem Peterovy, bylo mi líto Beverly a oblíbila jsem si bílého koně, který je jednou z nejdůležitějších postav v příběhu.

Kao
16.05.2017 5 z 5

Prožila jsem sto let v New Yorku. Utíkala jsem před Krátkokabátníky a smála se jejich hlouposti a těžkopádnosti. Bruslila jsem na zamrzlém jezeře a povídala si s kohoutem. Slyšela jsem Beverly hrát na klavír a viděla jsem jak celé město na pár okamžiků obestřela duha. Mark Helprin mi dal možnost prožít životy zdánlivě obyčejných newyorčanů. Moje představivost a fantazie vyletěla do nebe jako balónek napuštěný heliem. A stejně jako tomuto balonku, ani mě se nechce vrátit se zpět na zem.

MíšaS.
01.05.2017 2 z 5

Zklamání. Nemohla jsem se do toho začíst. Na film, ale kouknu, už jen kvůli Colinu Farrelovi :)

Lanisa1966
29.01.2017 odpad!

Když jsem si tuto knihu pořizovala, zdálo se mi, že vklouznu do neobyčejně krásného příběhu. Avšak myšlenka nepředčila realitu. Chci tím říct, že myšlenka Zimního příběhu byla krásná a slibující pěkné počtení. Avšak realita Zimního příběhu mě naprosto zdrtila, čtení jsem těsně před koncem vzdala. Touto knihou jsem se vůbec neobohatila a naopak mé knižní srdce hodně pláče.

LenysekC
27.01.2017 1 z 5

Tak tohle bylo jako pojď na mě z boku. Člověk zůstane akorát vyčerpanej, prázdnej a neukojenej.

čtenářka4
26.12.2016 3 z 5

Krásná myšlenka, ale pokulhávající zpracování, chvílemy božské pasáže, chvílemi (a to z větší části) nudné a dlouhé. Kdyby měla tak 300 - 400 stran, byl by to skvost. A doporučuji pěkný film.

Lolila
26.12.2016 3 z 5

Musím povedať, že som z tejto knihy dosť zmätená. Neviem, čo si mám v skutočnosti myslieť. Zo začiatku, aj napriek dlhým opisom, vyzerala zaujímavo - presne ako zimný príbeh, tak trochu rozprávkový. Ale postupne som sa začala v deji strácať, hlavne po zmiznutí Petera. Postupne začali pribúdať ďalšie postavy, čo nebolo zlé, ale chvíľami som netušila, čo tým chcel autor povedať. Čakala som, že v závere sa všetky tie postavy nejakým spôsobom prepoja, že to dlhé rozprávanie bude mať nejaký dôvod a zmysel. Ale nestalo sa..... Záver bol dosť nejasný, natiahnutý a hlavne od veci. Ako keby sa zrazu autor rozhodol, že je načase príbeh ukončiť.

Šárka_D
30.10.2016 5 z 5

Knížka je hodně filosofická a dost náročná, myslím, že jsem ji pořádně pochopila až po shlédnutí stejnojmenného filmu s úžasným Colinem Farrellem (ach), přičemž film byl citlivě zjednodušený a obsahoval vše podstatné. Knížku jsem četla dlouho a na etapy, ale užívala jsem si ji, měla příběh založený na nesmrtelné lásce, pěknou atmosféru a jazyk. Chtěla bych bruslit po zamrzlém jezeře Coheeries...

Denča1236
27.03.2016 2 z 5

Tahle kniha mi přijde prostě zvláštní. Se čtením jsem skončila asi na straně 250 a upřímně nevím, jestli to někdy dočtu. Vážně je to těžké čtení a hodně únavné. Nevím, co jsem přesně čekala, ale vzhledem k tomu, že příběh by měl vyprávět o "osudové lásce, která trvá napořád a přežije všechno", tak mi to tak nepřišlo. Samozřejmě nemůžu plně soudit, protože jsem knihu nedočetla, ale na to že má kniha kolem 800 stran, tak jsem si myslela, že zrovna jejich vztah bude hodně rozvinutý namísto těch (pro mě docela zbytečných) povídáních o životě vedlejších postav či popisů města a krajiny. No možná, že Zimní příběh někdy dočtu a hodnocení poupravím, ale myslím, že se na mém názoru stejně nic moc nezmění . :/

1v8na
17.03.2016 2 z 5

Knihu jsem začala číst s tím, že jsem si říkala, jaká to bude bomba. Nicméně dopadlo to tak, že jsem se dostala do půlky a pořád jsem se nemohla začít a pořád jsem nemohla knize přijít na chuť.
Neustále mi chybělo napětí a gradace.
Knihu jsem sice dočetla ale bylo to s hodně velkými obtížemi.

New York láska pro ženy zfilmováno zima fantasy

Autorovy knížky

Mark Helprin