Žijeme spolu, nie sme zosobášení

Žijeme spolu, nie sme zosobášení https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162528/zijeme-spolu-nie-sme-zosobaseni-162528.jpg 4 2 1

Mnohí mladí dnes nevidia dôvod vstúpiť do manželstva. Uprednostňujú voľné partnerské vzťahy, prípadne si chcú spoločný život vyskúšať. Aké riziká to prináša a aký postoj v tejto otázke zaujať?

Garik
03.08.2014 5 z 5

Až príliš veľa ľudí dnes podlieha tendenciám doby a mnohí z nich majú preto sklony predpokladať, že vysoká rozvodovosť, tak ako aj vysoký podiel slobodných matiek, je čímsi normálnym. Že je to akýmsi príznakom slobody, ktorú nám dnešná spoločnosť poskytuje, že je to niečo, čo možno dokonca označiť ako pozitívum a pokrok. Takáto myšlienková konštrukcia je mylná a vyplýva z nepochopenia pojmu sloboda a jeho zamieňania s nezodpovednosťou, v tomto prípade pri výbere životného partnera.
Až príliš veľa ľudí – a je medzi nimi aj veľa kresťanov – nie je ochotných akceptovať manželstvo v jeho tradičnom ponímaní, ako ho chápe Cirkev a preto odsudzujú jej postoj k tejto inštitúcii, resp. z neho vyplývajúci postoj k predmanželskému sexu, nemanželskému spolužitiu, zväzkom homosexuálov a pod.
Táto knižka môže byť aspoň stručným úvodom k pochopeniu tejto problematiky všeobecne a postoja Cirkvi k nej zvlášť.

sex křesťanství rodina manželství křesťanský život výběr partnera

Jozef Slivoň
slovenská, 1956