Žid Bergr

Žid Bergr https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508895/bmid_zid-bergr-yRG-508895.jpg 4 4 2

Blížil se Hono Fadel s argentinskou dogou Becky. Hono vesele halekal: "Tak nám tu někdo zdechnul. Kdo se hlásí na zítřejší rvaní koulí místo toho zmrda?" Ticho. Hono se rozeřval: "Vy smradlavá bando žiďácká, já vás mám povzbuzovat?Jestli se, než napočítám do tří, nikdo nepřihlásí, nechám Becky, ať se nažere vaší zavšivený krve. Stejně po ní bude mít zprdelenou sračku." " Já, já se hlásím." Pan Bergr se sesoukal z pryčny a stanul před mordou Honova psa. Hono hmátl panu Bergovi do rozkroku. "Máš tam hovno, šmejde, zasraný hovno." Novinář Martin Komárek je v Mladé frontě Dnes a nyní v Deníku autorem výrazných komentářů. Proslul i jako satirik i fejetonista. O románu Kniha Bergr říká: „Je tam veškerá úzkost, kterou jsem pociťoval od dětství. Je tam úzkost židovského národa. Stažené hrdlo mého otce. Teprve, když jsem to psal a prožíval, pochopil jsem tátu. A musel jsem celou tu hrůzu vyjádřit obrazem dosud nevídaným.“... celý text

hanah_2002
28.01.2024 4 z 5

Co k této knize napsat? Velmi surová a vulgární, ale jak vás chytne,tak nepustí.

Kirtans
23.02.2023 3 z 5

S tématem jsem četla vícero knih, jen tady mi to ale přišlo v popisech echt oplzlé a úplně se vyzivajici v nechutnych nadavkach a popisech. Spíš než u příběhu jsem se kolikrát pristihla, ze se spis ptám, co má kruci autor za problém? Nekolik rovin příběhů z Hitlerova období, připomenutí zhovadilosti doby nejen z táborů.