Žhavé brány ráje

Úvodní část je netradičně zpracovanou pověstí o Horymírovi a Šemíkovi. Pojednává o prvním kontaktu mimozemské civilizace s pozemšťany. Druhá a třetí část je spojená postavou bývalého nájemného vraha. Nejprve jsme svědky ničivé invaze mimozemšťanů, které předchází totální rozklad lidské civilizace. Závěrečná část, odehrávající se po mnoha letech, je bojem v umělém těle přeživšího hlavního hrdiny o nové pokračování lidského rodu. Působivá kniha psaná drsným stylem je plná děsivých a krutých obrazů, ale i psychologickou studií člověka v krajních situacích. Fia Třídílný sci-fi román líčí zánik pozemské civilizace zapříčiněný zásahem mimozemských bytostí...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31870/zhave-brany-raje-31870.jpg 3.65
Horory, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Perseus

zimela
27.09.2015

Horymír a marťani? Co se může pokazit ? Inu..
Pan Hynek Hlaváček (civilním povoláním náměstek ředitele Ochrany státní správy ČR) si strhává růžové brýle a vše nám ukazuje, tak, jak je, bylo a bude. Ve středověku se vraždilo, rabovalo, ba i znásilňovalo. Na obou stranách – jó, svět neni černobílej, hochu. A tak je i v budoucnu vše drsné, temné a charismatické asi jako puberťák objevující Kurta Cobeina. Při tom škoda, Brány své chvíle měly, (hlavně co se odhalování psýchy a fungování emzáků týče) ne, že ne. Bohužel pošly na celkovou křeč děje, napětí a logiky. Dočteno víceméně z povinnosti.
Žádné zázraky jsem si nesliboval. Něco víc, snad i špetku nadhledu, ale přeci jen jo. Škoda.
3 podvyživené***
Jinak povedená titulní ilustrace.

česká fantasy bohové

Hynek Hlaváček