Zeptejte se pilota - Vše, co jste kdy chtěli vědět o letecké dopravě a cestování letadlem https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350021/bmid_zeptejte-se-pilota-vse-co-jste-kdy--V21-350021.jpg 4 57 13

Co se děje s letadlem při startu, přistání a během letu? Je potřeba mít obavy při turbulencích, bouřce či srážce s ptáky? Jakou práci zastává posádka? Je možné za letu otevřít dveře? Proč je rizikové používání mobilních telefonů? Jak jsou letadla konstruována, jaké mají motory a vnitřní vybavení? Dokázal by s letadlem přistát i amatér bez výcviku? Co se stane při nouzových situacích, například když letounu praskne pneumatika nebo se někdo dobývá do kokpitu? Co způsobilo největší letecké katastrofy a jaká opatření byla následně přijata? Jaký je život pilotů a letušek? Na tyto zajímavé otázky a mnoho dalších vám v knize srozumitelně odpoví zkušený pilot osobních i nákladních letounů. Poutavý text nadchne každého pasažéra, fanouška dopravních letadel i ty, kteří mají zatím z létání strach.... celý text

Literatura naučná Doprava Technika a elektro
Vydáno: , Grada

Ask the Pilot , 2004

Foruss9005
23.04.2023 3 z 5

Kniha kvalitní, nicméně ve srování s knihou Davida Hecla (Mluví k vám kapitán) to pro mě bylo trochu zklamání. Proto hodnotím třemi hvězdami.

hu_87
22.09.2020 5 z 5

Knížka nabízí to, o čem hovoří samotný název - takže knížka asi není pro vyloženě širokou veřejnost.
Pozitivum je, že kniha je psaná srozumitelně, čtivě; psaná formou tučně zvýrazněná otázka a následná odpověď. Kniha vás asi neuklidní z letecké dopravy, pokud se bojíte, takže asi nekupovat s očekáváním, že se stane zázrak ;)

Pavli19
11.08.2020 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, určitě doporučuji.

DK_Ronie
02.01.2020 5 z 5

Spousta zajimavych odpovedi. Nekomu muze pomoct zbavit se strachu z letani.

Tinuse
04.08.2019 4 z 5

Slyší pilot, když Češi tleskají? Proč se při vzletu a přistávání zhasínají v letadle světla? I to se lze dozvědět z této knihy.

KvětaŠ.
11.02.2019 5 z 5

Nejen pro fanoušky letectví.

Inozuka
29.12.2018 4 z 5

Stejně jako řada lidí přede mnou si musím postesknout nad absencí jakéhokoliv obrazového doprovodu. Téma k tomu svádí a mohla to být nádherná kniha. Jinak velice dobré, zkoumající problematiku letecké dopravy ze všech možných úhlů. Každá kapitola řeší jiný aspekt cestování letadlem, uvozuje ji autorův úvod, případně historka a následují odpovědi na dotazy, s nimiž se Patrick Smith během své kariéry setkal. Řada věcí se tak opakuje a kniha by zasloužila trochu proškrtat. Jinak ale velice zajímavé a poutavě napsané.

xxtom
29.05.2018 4 z 5

Autor odpovídá na nejběžnější (ale i méně běžné) otázky ohledně komerční letecké dopravy z pohledu pilota. Pokrývá širokou škálu témat. Kniha mě bavila. Hodně mi ale chyběly jakékoliv fotky nebo vysvětlující obrázky. Dost věcí by tak bylo lépe pochopitelných a popsaných.

iceVS
24.05.2018 3 z 5

No za mě nic moc... očekávala jsem trochu víc... Kniha se až příliš zabývá detaily, ale to hlavní - prostě chybí obrazová dokumentace. Chápu, že by byla kniha ještě objemnější, ale část textu vyloženě nabádá "porovnejte toto a toto" a dohledávat na netu loga, tvary letadel a podobě - to fakt k tak rozsáhlému textu ne.

stakido
11.01.2018 5 z 5

Ačkoliv jsem na knihu narazil náhodou (po svém prvním letu v životě), velmi mě zaujala a vzbudila ve mě zájem o letectví a letadla.

Calinda
28.12.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den, je výborná. Pár otázek, na které bych chtěla znát odpověď, sice chybí, ale i tak je nových a zajímavých informací dost a dost. Srozumitelně napsané, navíc ještě vtipně. Doporučuji.

Radka89
30.10.2017 4 z 5

Jelikož se bojím létat tak byla kniha pro mě ideálním společníkem před dlouhým letem.. :-) dozvěděla jsem se spoustu zajímavých a odborných věcí.. Není to žádná naučná kniha a autor píše velmi poutavě..

bookworm007
26.10.2017 5 z 5

Knížka mě velmi zaujala a to nejen proto, že jsem velký fanoušek letadel, letectví a všeho co k tomu patří. Je napsaná velmi svižně a zajímavě, takže i témata, která nejsou tolik zajímavá jsou podána velmi čtivě. Vzhledem k tomu, že autor je američan pracuje pro americké letecké společnosti, věnuje se tématům především z amerického hlediska. Bylo by docela zajímavé(pro porovnání), kdyby podobná knížka vznikla i z evropského prostředí.

letadla letci letectví dopravní prostředky piloti

Autorovy knížky

Patrick Smith
americká, 1966
2017  84%Zeptejte se pilota - Vše, co jste kdy chtěli vědět o letecké dopravě a cestování letadlem

Kniha Zeptejte se pilota - Vše, co jste kdy chtěli vědět o letecké dopravě a cestování letadlem je v