Zeptejte se pilota ekniha

Vše, co jste kdy chtěli vědět o letecké dopravě a cestování letadlem. Co se děje s letadlem při startu, přistání a během letu? Je potřeba mít obavy při turbulencích, bouřce či srážce s ptáky? Jakou práci zastává posádka? Je možné za letu otevřít dveře? Proč je rizikové používání mobilních telefonů? Jak jsou letadla konstruována, jaké mají motory a vnitřní vybavení? Dokázal by s letadlem přistát i amatér bez výcviku? Co se stane při nouzových situacích, například když letounu praskne pneumatika nebo se někdo dobývá do kokpitu? Co způsobilo největší letecké katastrofy a jaká opatření byla následně přijata? Jaký je život pilotů a letušek? Na tyto zajímavé otázky a mnoho dalších vám v knize srozumitelně odpoví zkušený pilot osobních i nákladních letounů. Poutavý text nadchne každého pasažéra, fanouška dopravních letadel i ty, kteří mají zatím z létání strach....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366379/big_zeptejte-se-pilota-Sxa-366379.jpg 4.251

Kniha Zeptejte se pilota

hu_87
22.09.2020

Knížka nabízí to, o čem hovoří samotný název - takže knížka asi není pro vyloženě širokou veřejnost.
Pozitivum je, že kniha je psaná srozumitelně, čtivě; psaná formou tučně zvýrazněná otázka a následná odpověď. Kniha vás asi neuklidní z letecké dopravy, pokud se bojíte, takže asi nekupovat s očekáváním, že se stane zázrak ;)

Pavli19
11.08.2020

Velmi zajímavá kniha, určitě doporučuji.

DK_Ronie
02.01.2020

Spousta zajimavych odpovedi. Nekomu muze pomoct zbavit se strachu z letani.

Tinuse
04.08.2019

Slyší pilot, když Češi tleskají? Proč se při vzletu a přistávání zhasínají v letadle světla? I to se lze dozvědět z této knihy.

KvětaŠ.
11.02.2019

Nejen pro fanoušky letectví.

Inozuka
29.12.2018

Stejně jako řada lidí přede mnou si musím postesknout nad absencí jakéhokoliv obrazového doprovodu. Téma k tomu svádí a mohla to být nádherná kniha. Jinak velice dobré, zkoumající problematiku letecké dopravy ze všech možných úhlů. Každá kapitola řeší jiný aspekt cestování letadlem, uvozuje ji autorův úvod, případně historka a následují odpovědi na dotazy, s nimiž se Patrick Smith během své kariéry setkal. Řada věcí se tak opakuje a kniha by zasloužila trochu proškrtat. Jinak ale velice zajímavé a poutavě napsané.

xxtom
29.05.2018

Autor odpovídá na nejběžnější (ale i méně běžné) otázky ohledně komerční letecké dopravy z pohledu pilota. Pokrývá širokou škálu témat. Kniha mě bavila. Hodně mi ale chyběly jakékoliv fotky nebo vysvětlující obrázky. Dost věcí by tak bylo lépe pochopitelných a popsaných.

knihovniceVS
24.05.2018

No za mě nic moc... očekávala jsem trochu víc... Kniha se až příliš zabývá detaily, ale to hlavní - prostě chybí obrazová dokumentace. Chápu, že by byla kniha ještě objemnější, ale část textu vyloženě nabádá "porovnejte toto a toto" a dohledávat na netu loga, tvary letadel a podobě - to fakt k tak rozsáhlému textu ne.