Ženy diktátorov

Ženy diktátorov https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177521/zeny-diktatorov-177521.jpg 3 23 23

Osmi veľkí diktátori 20.storočia - od Lenina cez Hitlera, či Bokassu po Salazara - zapojili do svojej mocenskej hry ženy. Aké to malo dôsledky?

Atanone
25.07.2018 3 z 5

U mě tak 50:50. Začátek knihy mě málem odradil. Jednak se kapitola o Hitlerovi skládala téměř výlučně z dopisů jeho zfanatizovaných obdivovatelek,takže jsem si říkala,že by se kniha měla jmenovat spíš „Ženy zblázněné do diktátorů“, a navíc mě to jako ženu popuzovalo,protože po přečtení několika výlevů jsem jaksi cítila potřebu omluvit se všem,kteří kdy v mé přítomnosti nazvali ženy slepicemi.
I přeskočila jsem pár stránek s tím,že pokud se to nezlepší,knihu odložím,ale další kapitoly už přece jen obsahovaly nějaká fakta.
Takové jako Hitler, Mussollini, Lenin,či Stalin,zná asi více či méně každý,včetně osudů žen,které se kolem nich točily. Z těch méně známých,o kterých tato kniha pojednává,mě hlavně dostaly osudy paní Mao a paní Ceausescu,za které se jejich mužíčci nemuseli stydět co se týkalo chtivosti po moci a pomstě.
Za idejemi velikých věcí se většinou ve skutečnosti skrývají jen větší korýtka.Historie se opakuje.
„Dav je stejně jako ženy k tomu, aby byl znásilňován“,řekl prý Mussollini.
Na rozdíl od žen,které se ocitnou v takové situaci,my máme možnost volby.

pobijecmuch
28.06.2017 1 z 5

Tato kniha mně zklamala. Podivné a nezajímavé fakta o slečnách a manželkách několika diktátorů světa. Něco jsem už četl od jiných autorů a něco jsou asi jen mýty dohady. Prostě, jedna paní povídala ...
Nejzajímavější byl snad jen příběh Eleny Ceauşescu. Na literaturu faktu slabota.

Lily28
12.04.2015 1 z 5

Nepáčil sa mi autorkin štýl, časovej následnosti nevenovala ani najmenšiu pozornosť. Udalosti sa prelínali úplne poprehadzované D-A-C-B, nemalo to hlavu ani pätu. Všetky slečny a manželky bola okúzľujúce, až asi na 2 výnimky o.O
Ako plus musím uznať historickú presnosť a doplnenie informácií zo súkromia velikánov, živé opisy a vykreslenie situácií.

Lucina88
24.10.2014 4 z 5

Zajímavé a poutavé životní příběhy, četla se dobře.

pavla5869
31.07.2014 3 z 5

Kniha se dobře četla, plná zajímavostí. Hitlera jsem přeskočila, o něm i na tohle téma bylo natočeno spoustu filmů a napsáno dost knih.

Brusinka01
17.07.2014 3 z 5

Kniha byla velice zajímavá, jen mě trošku vadilo, že děj byl defakto stejný.

Adolf Hitler Josif Vissarionovič Stalin

Autorovy knížky