Ženství jako dar aneb menstruace ve 21. století

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Komplexní kniha o menstruaci Tato kniha propojuje informace spojené s menstruací z různých úhlů - z pohledu historického, biologického, cyklického i duchovního. Prožíváte svou menstruaci nepříjemně či bolestivě? Vnímáte ji jako nutné zlo, které je nezbytnou součástí pro plození dětí? Ráda byste se posunula od „své dny přežít“ na „své dny si užít“? Každá žena je jiná a každá z nás prožívá jinak i svou menstruaci. Dobrou zprávou je, že ať se zrovna nacházíme kdekoli ve vnímání své menstruace a svého těla, vždy máme možnost začít vše nejen jinak vnímat, ale také jinak prožívat. Pro každou ženu však bude návod i postup jiný. Zlepšení vnímání a prožívání menstruace je prvním krokem k tomu, abychom našim dcerám mohly předat pozitivní vnímání menstruace i ženské cykličnosti. Kniha samotná ovšem nemá moc cokoli změnit. Záleží na každé ženě, jestli se do procesu proměny vnímání své menstruace aktivně zapojí. Cesta vede přes pochopení, že být ženou není utrpení, je to naopak velký dar a záleží jen na nás, jak s tímto darem naložíme. Je dobré si uvědomit, že my ženy jsme jiné než muži. Ani lepší, ani horší, zkrátka jiné. Máme své cykly a rytmy a už pouhé pochopení tohoto, nám vnese do života velkou úlevu. Kniha pro ženy, které chtějí... lépe pochopit své tělo a menstruační cyklus, prožívat své dny pohodověji, zbavit se bolestivé menstruace, dozvědět se historické souvislosti o ženství a menstruaci, jít do hloubky a věří, že ženství a jeho prožívání je dar. Kniha je také vhodná pro: maminky, které chtějí svým dcerám předat pozitivní přístup k menstruaci, lektorky ženských kruhů, terapeutky i učitelky ve školách, milující muže, kteří chtějí nás ženy více pochopit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413203/zenstvi-jako-dar-aneb-menstruace-ve-U10-.jpg 4.37
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Ženství jako dar aneb menstruace ve 21. století

HeidiWalker
13.08.2021

Moc pěkná kniha, hezky se čte. Autorka se snaží komplexně popsat hlavní myšlenky o menstruačním cyklu s užitečnými odkazy na další knihy, blogy, dokumenty atd. které se konkrétním tématům věnují do hloubky.
Při čtení této knihy mi vlastně došlo (a to je asi ten největší přínos knihy), že to jde i jinak- intuitivně, s láskou a vlídností k sobě a svému tělu - ne křečovitě, ne hlavou, ne silou. Autorka ukazuje možnosti, jak třeba prožívat cyklus, jaké menstruační pomůcky můžete využít, co vše můžete své mysli a svému tělu dopřát atd. Musím říct, že po přečtení této knihy se na svou menstruaci začínám dokonce těšit. Na rozdíl od doby, kdy jsem ji nenáviděla, bála se jí, nesnášela a brala jsem ji jako prokletí :) ... žiju teď heslem: Miluj svou menstruaci- miluj sama sebe.