Žena za dverami

Žena za dverami https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386364/bmid_zena-za-dverami-4xp-386364.jpg 3 215 215

Melissa a Hester žijú roky vedľa seba v dobrej štvrti v severnom Londýne. Atraktívna Melissa je vydatá za úspešného lekára s televíznou kariérou, má dospievajúcu dcéru Tilly a navonok vedie spokojný život. Keď bola Tilly malá, bezdetná vdova Hester sa o ňu často starala a s Melissou boli priateľky. Lenže časom ich vzťah ochladol a osamelá Hester zúfalo túži opäť sa stať súčasťou Melissinho života. Keď sa jej naskytne príležitosť susedke pomôcť, okamžite sa jej chopí. No rozhodnutie prijať pomoc od Hester zavedie obidve ženy na desivú a nebezpečnú cestu, ktorá odhalí temné tajomstvá a trhliny v ich starostlivo udržiavanom imidži.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Woman Next Door , 2016

alnahu
23.09.2019 3 z 5

Psychologický příběh ze života dvou žen,které žijí na předměstí anglického města.Hester je podivínská důchodkyně ,která žije se svým psem.Melissa je její pravý opak je společenská a žije se svou rodinou v krásném domě .A přesto se tyto dvě kdysi přátelili,než je rozdělilo mrazivé tajemství. Kniha je docela vleklá bez akce ,ale i tak dávám tří hvězdičky za dobře vykreslené osoby příběhu.

ennlady
19.09.2019 3 z 5

Skvěle vypracované hlavní postavy - každá z úplně jiného světa a s úplně rozdílnými city, charakterem a minulostí. Sousedky, z nichž každá vnímá jejich vzájemný vztah docela jinak, se shodou náhod spolu dostanou do dramatické situace, která nastartuje sled šílených událostí. Poté je děj opravdu trochu zdlouhavý a zbytečně natahovaný, ale posledních cca 100 stránek se tempo zrychlí. Víc než zápletka samotná mě uchvátil mistrný popis myšlení obou žen, který byl tak dokonalý a citlivý, že přes všechno, co každá z nich provedla, jsem jim oběma místy rozuměla a snad je i chápala.

beruska
16.09.2019 5 z 5

Musím říct, že tato kniha je naprosto skvělá!! Dvě ženy, sousedky, jejich tajemství a spáchaný zločin... Po celou dobu cítíte napětí, autorka umí udržet čtenáře přikované a já si čtení opravdu užila :) ... Navíc je zde výborně vykreslena psychologie postav :) ...
Za mě si kniha zaslouží jednoznačně 5* a ráda si přečtu autorčino další dílo, pokud u nás vyjde :) ...

cleopatra11
10.09.2019 5 z 5

Po dlouhé době velmi dobrá kniha. Obě hlavní hrdinky se mi líbily, námět byl zajímavý.

evasamankova
21.08.2019 5 z 5

Pro mě byla tato kniha příjemnou psychologickou detektivkou komornějšího ražení. Veliký záběr na postavy a jejich duševní progres. Přesto zůstaly až do konce "hádankami". V ději nechyběly na několika místech překvapivé momenty, a po celou dobu ani působivá atmosféra.

eva3992
12.08.2019 3 z 5

Detektivní příběh o dvou různých ženách - sousedkách.
Hester - starší dáma, která nebyla dobře přijata do rodiny své sousedky Melissy. Ta si užívá rodinný život lepších poměrů. Hester se rozhodla to změnit a chce, aby spolu byly jako nejlepší kamarádky.
Nakonec je spojí vražda, ale ne takovým způsobem, jak Hester doufala.
Knížka je vyprávěna na střídačku každou z žen, kdy vyprávění na sebe navazuje a vidíme tak příběh z obou stran.
Příběh má vcelku spád, postupně odkrývá další a další tajemství obou žen.
Ze začátku jsem povídání o Hester musela brát spíš jako komedii, než detektivku. Kdybych to nevzala s úsměvem, přišlo by mi to trapné.

Tereziee
03.08.2019 2 z 5

Tak tohle nechápu, co bylo. Naprostý mišmaš všeho možného. Obě hrdinky nesympatické a nepříjemné. V ději se skáče od tématu k tématu. Zbytečné scény jsou rozvinuté do nesmyslného počtu kapitol a scény, kdy se něco děje se odehrají na 5 stranách. Hodně velký omyl.

Misa.K1
25.07.2019 3 z 5

Prvni pulka se tak nejak vlekla, az poslednich cca 100 stranek me bavilo cist. Proto 3*.